100$ Jan Paweł II, Kształt Polski

3,110 kg Ag 999

Dostępny

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
100 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
3110 g
Rozmiar
130x100x33 mm
Stempel
Lustrzany
Dodatki
Diamenty
Dodatki
Selektywne Złocenia
Nakład
99 szt.
Data emisji
2014-04
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Dostępność
Dostępny
Cena: 30 000,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Na awersie najcięższej monety z Papieżem Polakiem widnieje widok na Wawel (w tle mintmark), niżej zaś na widok na Watykan od strony Tybru. Całość jest otoczona kunsztownym kwiatowym motywem - kwiaty to Powojniki „Jan Paweł II” wyhodowane przez brata Stefana Franczaka, światowej sławy ogrodnika. W lewym górnym rogu głowa królowej z napisem „Elizabeth II”, na dole „100 dollars”, „2014” i „Niue Island”.

Wewnątrz medalionu profil Papieża Jana Pawła II, opierającego się o ferulę (pastorał papieski), obok herb Papieża, zaś na obrzeżu medalionu, oprócz kunsztownego zdobienia napis „Sanctus Ioannes Paulus II”. Powyżej dewiza papieska „Totus Tuus” czyli „Cały Twój” – słowa modlitwy skierowane do Matki Boskiej. W tle monety Klasztor Jasnogórski wraz z Matką Boską Jasnogórską z lewej strony i witrażem z Janem Pawłem II z prawej - również z Bazyliki Jasnogórskiej. U dołu podana próba Ag 999,9. Aureola Matki Boskiej i Chrystusa oraz wnętrze medalionu złocone (24 karaty).

Wybita w 2014 roku w nakładzie zaledwie 99 egzemplarzy. Tylko 55 na rynku Polski - bogate wykończenie 27 diamentów.

Moneta w pięknym oryginalnym, eleganckim dużym pudełku wraz z certyfikatem. Warto zwrócić uwagę na tą emisję, ponieważ moneta ta została zgłoszona do Księgi rekordów Guinnessa w kategorii: Największa na świecie srebrna moneta o nieregularnym kształcie. Nieregularny kształt to kontury mapy Polski, na których umieszczono wizerunek Jana Pawła II. Emisji patronuje Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Ta unikatowa moneta o niezwykłej wadze stu uncji (ponad 3 kilogramy) została wykonana w niezwykle trudnym do osiągnięcia kształcie przedstawiającym granice Polski. Dodatkowo na monecie umieszczono 27 diamentów symbolizujących 27 lat pontyfikatu Papieża Jana Pawła II. Wybrano z pośród wielu kamieni szlachetnych właśnie diament, ze względu na jego biblijne znaczenie jako symbolu niezłomnej woli i odwagi – zwłaszcza w cierpieniu.

W tej samej serii / kategorii