Opinie Opinie

Regulamin sklepu internetowego Mennicy Gdańskiej obowiązujący od 25 września 2019r. 

Wszystkie towary dostępne w Mennicy Gdańskiej są oryginalne, wolne od wad fizycznych i prawnych. Operatorem sklepu internetowego zarejestrowanego pod domeną www.mennica-gdanska.pl jest Mennica Gdańska z siedzibą w Gdańsku, adres: ul. Nieborowska 34c/15 80-034 Gdańsk. Mennica Gdańska zarejestrowana jest w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). 

REGON: 220928298 
NIP: 604 002 25 83

 

 

ZAMÓWIENIA

 

1. Sposoby składania zamówienia towarów: 

Zamówienia można składać poprzez stronę internetową, e-mail, czat, formularz kontaktowy oraz telefonicznie.  Mennica Gdańska ma prawo powiadomić Klienta o niedostępności towaru i tym samym anulować zamówienie w ciągu 2 dni od daty jego złożenia. Jest to spowodowane równoczesną sprzedażą towarów na różnych platformach sprzedażowych. Mennica Gdańska dokłada wszelkich starań, aby stany magazynowe były odpowiednio szybko aktualizowane. 

 

2. Dostępne formy płatności za monety:

W cenie promocyjnej:
- Przelew bankowy na wskazany przez Mennicę Gdańską numer konta - cena oznaczona na czarno;
- Płatność gotówką w momencie odbioru towaru w Mennicy Gdańskiej - cena oznaczona na czarno;
- Płatność za pobraniem u kuriera - cena oznaczona na czarno, forma ta nie dotyczy monet bulionowych oraz sztabek złota/srebra, a także monet sprzedawanych w przedsprzedaży.
W cenie regularnej:
- Płatność online za pośrednictwem przelewu elektronicznego DotPay/PayPal - cena oznaczona na złoto;
- Płatność za pomocą karty płatniczej ( Visa, MasterCard, Maestro)- cena oznaczona na złoto;

 

3. Waluty akceptowane przez Mennicę Gdańską:

Mennica Gdańska akceptuje płatności online w walutach: Dolary Amerykańskie, Euro, Złotówki. Płatność gotówką odbywa się w walucie polskiej, a także w Euro. Reszta wydawana jest w walucie polskiej. 

 

4. Opłacenie zamówienia przez klienta: 

Zapłatę przelewem bankowym za zamówienie należy zrealizować w ciągu 5 dni od złożenia zamówienia. W przypadku monet bulionowych czas ten wynosi 2 dni. Niedokonanie zapłaty we wskazanym terminie może skutkować anulowaniem zamówienia. 

 

5. Księgowanie przelewów przez Mennicę Gdańską: 

Zaksięgowanie przelewu jest zgodne z regulaminami banków biorących udział w transakcji. Zmiana statusu zamówienia na koncie klienta Mennicy Gdańskiej może potrwać do 3 dni roboczych. 

 

6. Certyfikaty i pudełka do towarów:

Monety kolekcjonerskie dostarczane są wraz z certyfikatem autentyczności w dedykowanym przez emitenta opakowaniu, jeśli takie jest dołączone; 
Tylko niektóre monety bulionowe posiadają wydrukowany przez emitenta certyfikat;
Sztabki złota i srebra najczęściej zabezpieczone są w opakowanie będące jednocześnie certyfikatem autentyczności;
Na specjalne życzenie klienta Mennica Gdańska może wystawić certyfikat do monety bulionowej i sztabki złota/srebra. 

 

7. Pomyłki/ błędy przy opłacaniu zamówienia: 

W przypadku błędnego złożenia zamówienia / opłacenia itp. prosimy o niezwłoczny kontakt telefoniczny; nasi sprzedawcy rozwiążą każdy problem indywidualnie i znajdą satysfakcjonujące rozwiązanie dla obu stron.

 

8. Zwrot i wymiana towarów: 

Klient może zwrócić zamówione towary do Mennicy Gdańskiej w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Towar podlega zwrotowi jedynie w stanie nienaruszonym, wraz z dowodem zakupu (paragonem / fakturą). Zwrot towaru należy zgłosić telefonicznie / mailowo we wskazanym wyżej terminie. Zwracany towar należy dostarczyć na własny koszt, wraz z otrzymanym paragonem lub fakturą. 

Mennica Gdańska dokonuje zwrotu kwoty równej cenie zapłaconej za zwrócony towar w terminie do 14 od daty zwrócenia towaru do siedziby firmy. Zwrot pieniędzy następuje przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jaką wybrał Klient przy opłacaniu zamówienia.

Zwrotom i wymianom nie podlegają złoto i srebro inwestycyjne. Klient nie może odstąpić od zamówienia, ani też wymienić lub zwrócić towaru, którego cena zależy wyłącznie od ruchu cen na rynkach finansowych. Wymiana towaru na inny odbywa się jedynie za pomocą telefonicznego, bądź osobistego kontaktu Klienta z Mennicą Gdańską; jeśli jest to możliwe, Sprzedawcy zaoferują Klientowi rozwiązanie korzystne dla obu stron. 

 

9. Reklamacja zakupionego towaru: 

Klientowi przysługuje prawo do reklamowania zakupionego towaru, w terminie do 14 dni od jego otrzymania. Zgłoszenie reklamacji następuje za pośrednictwem poczty elektronicznej, bądź telefonicznie. Mennica Gdańska rozpatruje reklamację w ciągu 14 dni od daty jej wpłynięcia. W razie otrzymania przesyłki, która jest uszkodzona, uprzejmie prosimy o sprawdzenie zawartości przesyłki przy doręczającym i sporządzenie protokołu opisującego uszkodzenia w obecności przewoźnika. W przypadku jakichkolwiek braków lub uszkodzeń, będzie on podstawą uwzględnienia reklamacji. 

 

 

DOSTAWA

 

 

1. Statusy i oznaczenia przy towarach: 

24h, 48h, 72h -  od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie bankowym Mennicy Gdańskiej, w podanym zakresie godzin zostaje nadana przesyłka do Klienta;
5 dni, 7 dni, 10 dni, 14 dni - od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie bankowym Mennicy Gdańskiej, w podanym zakresie dni zostaje nadana przesyłka do Klienta;
Wkrótce - towar sprzedawany jest w formie przedsprzedaży; jego wysyłka nastąpi po dacie dostarczenia towaru od emitenta. Mennica Gdańska nie odpowiada za opóźnienia dostawy ze strony emitenta, jednak ma obowiązek poinformować Klienta o opóźnieniu dostawy; 
Dostępny - towar jest dostępny w naszym magazynie, a jego wysyłka następuje do 3 roboczych po zaksięgowaniu wpłaty na koncie bankowym Mennicy Gdańskiej;
Na zamówienie - towar nie jest fizycznie dostępny w Mennicy Gdańskiej. Na specjalne życzenie Klienta Mennica Gdańska może skontaktować się z emitentem z pytaniem, czy posiada on jeszcze dany towar w swoich zbiorach. Jeśli dany towar jest dostępny, Mennica Gdańska sprowadza go dla Klienta z indywidualnie ustaloną ceną. 

 

2. Rozdzielenie zamówienia na osobne dostawy: 

Klient ma prawo rozdzielić zamówiony towar na osobne przesyłki, po uzgodnieniu tego faktu za pomocą kontaktu telefonicznego / e-mailowego. W przypadku kwoty zamówienia wynoszącej poniżej 2500 zł Klient zobowiązany jest do opłacenia kolejnych dostaw. 

 

3. Dostawy towarów z odmiennymi statusami: 

Mennica Gdańska  docelowo dostarcza wszystkie towary w jednej przesyłce; w przypadku zamówienia towarów, których statusy to "dostępny" i "wkrótce", Mennica Gdańska wysyłka przesyłkę po otrzymaniu wszystkich zamówionych towarów od emitenta. 
Na specjalne życzenie Klienta możliwe jest rozdzielenie dostaw; w jednej paczce Mennica Gdańska może wysłać towary dostępne w magazynie, natomiast w kolejnej przesyłce wysłać towary po otrzymaniu ich od emitenta, zgodnie z datą dostawy opisaną przy specyfikacji danego towaru. 

 

4. Formy dostarczania towarów: 

Na terenie Polski; towary dostarczane są za pomocą Kuriera Poczty Polskiej (Pocztex) lub Pocztą Polską. Na specjalne telefoniczne życzenie Klienta jest możliwa wysyłka towaru kurierem UPS, DPD lub TNT, za dodatkową opłatą. 
Listem poleconym ekonomicznym lub priorytetowym wysyłane są tylko monety bulionowe ( 1 lub 2 sztuki), a także towary o niewielkiej wadze, bez pudełka. 
Do pozostałych krajów Unii Europejskiej: towary dostarczane są za pomocą kuriera (DPD, UPS, TNT- wybór przewoźnika pozostaje po stronie Mennicy Gdańskiej).
Poza Unią Europejską: towary dostarczane są za pomocą kuriera Fedex lub Pocztą Polską.

 

5. Statusy przesyłek i śledzenie przesyłek:  

Wysłane - Klient otrzymuje wiadomość e-mailową z numerem nadania przesyłki i linkiem do jej śledzenia;
Płatność przyjęta - status ten występuje jedynie w przypadku płatności DotPay i PayPal; oznacza zaksięgowanie płatności na koncie Mennicy Gdańskiej;
Przygotowanie w toku- oznacza zaksięgowanie wpłaty na koncie Mennicy Gdańskiej; trwa oczekiwanie na dostawę lub emisję od emitenta;
Anulowane - zamówienie z różnych przyczyn zostało anulowane (brak opłaty w wyznaczonym terminie, brak towaru). 

 

6. Odbiór osobisty towarów: 

Istnieje możliwość osobistego odbioru towaru w placówce Mennicy Gdańskiej przy ulicy Grunwaldzkiej  103/ 2.08 w Gdańsku. 

 

7. Koszty dostawy towarów: 

Ceny przesyłek zależą od rodzaju, wagi i wartości towaru:
- List polecony ekonomiczny - koszt 8 zł; 
- List polecony priorytetowy: koszt 10 zł; 
- Kurier 48h - koszt 14,50 zł; 
- Pocztex 24h - koszt 16,50 zł;
- Przesyłka za pobraniem: kurier 48h - koszt 17 zł, Pocztex 24h - koszt 19 zł. Mennica Gdańska nie wysyła za pobraniem towarów, których wartość przekracza 1500 zł; 
Przesyłki krajowe dotyczące zamówień o wartości przekraczającej 2 500 zł wysyłane są na koszt Mennicy Gdańskiej. 
Towary o wartości o powyżej 1000 zł są ubezpieczone przez Mennicę Gdańską.  

 

8. Formy zabezpieczenia i pakowania towarów: 

Monety kolekcjonerskie dostarczane są w dedykowanym od emitenta opakowaniu (jeśli takie zawiera), zabezpieczone dodatkowo w folię bąbelkową.
Monety bulionowe, w zależności od ilości, dostarczane są w tubie menniczej, bądź w opakowaniu ochronnym (np. kapsel, folia mennicza). 
Sztabki złota i srebra dostarczane są w dedykowanym od emitenta, ochronnym opakowaniu zwanym certipackiem. 

 

9. Zgubienie przesyłki przez Pocztę Polską/Kuriera: 

Mennica Gdańska nie odpowiada za zgubienie paczki przez przewoźnika. W takiej sytuacji Mennica Gdańska występuje do przewoźnika z żądaniem reklamacji usługi.  

 

 

VOUCHERY I KUPONY RABATOWE

 

1. Voucher upominkowy: 

Voucher upominkowy Klient może wykorzystać przy zamówieniach złożonych za pomocą strony internetowej, e-maila, kontaktu telefonicznego lub w sklepie stacjonarnym Mennicy Gdańskiej. Ważny jest on przez 12 miesięcy od daty jego wystawienia. Voucher uprawnia Klienta do nabycia towaru o odpowiedniej, podanej wartości, bądź wyższej, za dopłatą pozostałej sumy. Voucher nie podlega wymianie na gotówkę, a niewykorzystane środki nie są Klientowi zwracane. 
Numer Vouchera przy składaniu zamówienia na stronie internetowej należy wpisać w komentarzu; Mennica Gdańska pomniejsza sumę zamówienia o określoną kwotę. Klient może wykorzystać Voucher tylko raz i tylko dla jednego zamówienia. Voucher łączy się z innymi promocjami. 

 

2. Kupon rabatowy: 

Kupon rabatowy Klient może wykorzystać przy zamówieniach złożonych za pomocą strony internetowej, e-maila, kontaktu telefonicznego lub w sklepie stacjonarnym Mennicy Gdańskiej. Ważny jst on przez 12 miesięcy od daty jego wystawienia. Kupon uprawnia Klienta do nabycia towaru o odpowiedniej, podanej wartości, bądź wyższej, za dopłatą pozostałej sumy. 
Kupon nie podlega wymianie na gotówkę, a niewykorzystane środki nie są zwracane. Numer kuponu przy składaniu zamówienia na stronie internetowej należy wpisać w komentarzu; Mennica Gdańska pomniejsza sumę zamówienia o określoną kwotę. 
Klient może wykorzystać Kupon tylko raz i tylko dla jednego zamówienia. Kupon łączy się z innymi promocjami. 
Kupony o danej wartości mogą zostać użyte dla konkretnej grupy produktów tj.:

Kupon rabatowy o wartości 10 zł:

- srebrnych i złotych monet bulionowych oraz sztabek złotych i srebrnych;
- monet polskich;
- akcesoriów numizmatycznych;
- działu "Banknoty i Różności" zamówionych jednorazowo na kwotę powyżej 200 zł.

Kupon rabatowy o wartości 20 zł:

- srebrnych i złotych monet bulionowych oraz sztabek złotych i srebrnych;
- monet polskich;
- akcesoriów numizmatycznych;
- działu "Banknoty i Różności" zamówionych jednorazowo na kwotę powyżej 500 zł.

Kupon rabatowy o wartości 50 zł:

- kolekcjonerskich monet świata i monet z zakładki "polecamy" zamówionych jednorazowo na kwotę powyżej 900 zł;

Kupon rabatowy o wartości 100 zł:

- kolekcjonerskich monet świata i monet z zakładki "polecamy" zamówionych jednorazowo na kwotę powyżej 2000 zł;

 

 

INNE

 

Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy kupna-sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby Sklepu. 
Dane osobowe Klientów przetwarzane będą przez Sklep do realizacji zamówienia oraz do informowania o nowościach w Sklepie.
Towary prezentowane w Sklepie nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. nr 16, poz. 93), są one jedynie zaproszeniem do składania ofert zakupu po stronie Użytkownika. 
Właścicielem sklepu jest Łukasz Rosanowski Mennica Gdańska, ul. Nieborowska 34c/15 80-034 Gdańsk. 
Płatności obsługują DotPay oraz PayPal

 

  

 

 

 

 

 

 


Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-11-08
USD 3,8625 +0,32%
EUR 4,2638 -0,04%
CHF 3,8797 +0,08%
GBP 4,9476 -0,15%
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po więcej
Surowce - notowania online
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 1457,85 -0,12% [20:34]
 Ropa brent baryłka 62,23 -0,61% [20:34]
 Pallad uncja 1654,95 -3,35% [20:33]
 Platyna uncja 879,05 -1,20% [20:33]
 Srebro uncja 16,82 +0,30% [20:33]
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wicej
Forex
 CHF / PLN 3,8943 +0,53% [20:39]
 EUR / JPY 120,2960 -0,04% [20:39]
 EUR / PLN 4,2687 +0,23% [20:39]
 USD / JPY 109,0100 -0,19% [20:39]
 USD / PLN 3,8671 +0,09% [20:39]
Wspierane przez Money.pl