Opinie Opinie

Regulamin

Wszystkie towary dostępne w Sklepie są oryginalne, wolne od wad fizycznych i prawnych.

ZAMÓWIENIA

 1. Sposoby składania zamówienia towarów:

Zamówienia można składać poprzez stronę internetową, e-mail, czat, formularz kontaktowy oraz telefonicznie.

Mennica Gdańska ma prawo powiadomić Klienta o niedostępności towaru i tym samym anulować zamówienie w ciągu 2 dni od daty jego złożenia. Jest to spowodowane równoczesną sprzedażą towarów na różnych platformach sprzedażowych. Mennica Gdańska dokłada wszelkich starań, aby stany magazynowe były odpowiednio szybko aktualizowane.

 1. Dostępne formy płatności za monety:

 • Przelew bankowy na wskazany przez Mennicę Gdańską numer konta.

 • Płatność online za pośrednictwem przelewu elektronicznego DotPay/PayPal (w kwocie powiększonej o prowizję, tj. 3% regularnej ceny towaru).  

 • Płatność online za pomocą karty płatniczej (Visa, MasterCard, Maestro). Płatność kartą możliwa jest tylko poprzez stronę internetową.

 • Płatność gotówką w momencie odbioru towaru w Mennicy Gdańskiej

 • Płatność za pobraniem u kuriera - forma ta nie dotyczy monet bulionowych oraz sztabek złota/srebra, a także monet sprzedawanych w przedsprzedaży.

 1. Waluty akceptowane przez Mennicę Gdańską:

Mennica Gdańska akceptuje płatności online w walutach: Dolary Amerykańskie, Euro, Złotówki. Płatność gotówką odbywa się w walucie polskiej, a także w Euro.

 1. Opłacenie zamówienia przez klienta:

Zapłatę przelewem bankowym za zamówienie należy zrealizować w ciągu 5 dni od złożenia zamówienia. W przypadku monet bulionowych czas ten wynosi 2 dni.

Niedokonanie zapłaty we wskazanym terminie może skutkować anulowaniem zamówienia.

 1. Księgowanie przelewów przez Mennicę Gdańską:

Zaksięgowanie przelewu jest zgodne z regulaminami banków biorących udział w transakcji.

Zmian statusu zamówienia na koncie klienta Mennicy Gdańskiej może potrwać od 1 do 3 dni roboczych.

 1. Certyfikaty i pudełka do towarów:

Monety kolekcjonerskie dostarczane są wraz z certyfikatem autentyczności w dedykowanym przez emitenta opakowaniu.

Tylko niektóre monety bulionowe posiadają wydrukowany przez emitenta certyfikat.

Sztabki złota i srebra najczęściej zabezpieczone są w opakowanie będące jednocześnie certyfikatem autentyczności.

Na specjalne życzenie klienta Mennica Gdańska może wystawić certyfikat do monety bulionowej i sztabki złota/srebra.

 1. Pomyłki/błędy przy opłacaniu zamówienia:

W przypadku błędnego złożenia zamówienia/opłacenia itp. prosimy o niezwłoczny kontakt telefoniczny; nasi sprzedawcy rozwiążą każdy problem indywidualnie i znajdą satysfakcjonujące rozwiązanie dla obu stron.

 1. Zwrot i wymiana towarów:

Klient może zwrócić zamówienie towary do Mennicy Gdańskiej w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Towar podlega zwrotowi jedynie w stanie nienaruszonym, wraz z dowodem zakupu (paragonem). Zwrot towaru Klient musi zgłosić telefonicznie we wskazanym wyżej terminie. Zwracany towar Klient musi dostarczyć na własny koszt, wraz z otrzymanym paragonem lub fakturą.

Mennica Gdańska dokonuje zwrotu kwoty równej cenie zapłaconej za zwrócony towar w terminie do 14 dni od daty zwrócenia towaru do Mennicy Gdańskiej.

Zwrot towaru i pieniędzy następuje przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty i wysyłki, jaką wybrał Klient przy opłacaniu zamówienia; Klient ma prawo zgodzić się na inny sposób zwrotu, który nie będzie się wiązał dla niego z żadnymi kosztami.

Zwrotom i wymianom nie podlega złoto i srebro inwestycyjne. Klient nie może odstąpić od zamówienia, ani też wymienić lub zwrócić towaru, którego cena zależy wyłącznie od ruchu cen na rynku finansowym.

Wymiana towaru na inny odbywa się jedynie za pomocą telefonicznego, bądź osobistego kontaktu Klienta z Mennicą Gdańską; jeśli jest to możliwe, Sprzedawcy zaoferują Klientowi rozwiązanie korzystne dla obu stron.

 1. Reklamacja zakupionego towaru:

Klientowi przysługuje prawo do reklamowania zakupionego towaru, w terminie do 14 dni od jego otrzymania. Zgłoszenie reklamacji następuje za pośrednictwem poczty elektronicznej, bądź telefonicznie. Mennica Gdańska musi rozpatrzyć reklamację w ciągu 14 dni od daty jej wpłynięcia.

W razie otrzymania przesyłki, która jest uszkodzona, uprzejmie prosimy o sprawdzenie zawartości przesyłki przy doręczającym i sporządzenie protokołu opisującego uszkodzenia w obecności przewoźnika. W przypadku jakichkolwiek braków lub uszkodzeń, będzie on podstawą uwzględniania reklamacji.

DOSTAWA

 1. Dostawa towaru dostępnego na magazynie:

W przypadku towaru, który dostępny jest w magazynie Mennicy Gdańskiej, wysyłka do Klienta następuje w terminie do 5 dni roboczych, liczonych od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie Mennicy Gdańskiej.

 1. Statusy i oznaczenia przy towarach:

 • 24 h, 48 h, 72 h, 5 dni, 7 dni, 10 dni, 14 dni  - od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie bankowym Mennicy Gdańskiej, w podanym wyżej zakresie godzin/dni Mennica Gdańska jest w stanie zamówić towar od emitenta na stan magazynowy; po ich otrzymaniu następuje wysyłka do Klienta w regulaminowym terminie. Nie oznacza to, że towar zostanie dostarczony do Klienta w ciągu podanych przy monecie godzin/dni.

 • Wkrótce - towar sprzedawany jest w formie przedsprzedaży; jego wysyłka nastąpi po dacie dostarczenia towaru od emitenta, który wyznacza tę datę dostawy (np. na miesiąc do przodu). Mennica Gdańska nie odpowiada za opóźnienia dostawy ze strony emitenta, jednak ma obowiązek poinformować Klienta o opóźnieniu dostawy.

 • Dostępny - towar jest dostępny w naszym magazynie.

 • Na zamówienie - towar nie jest fizycznie dostępny w Mennicy Gdańskiej. Na specjalne życzenie Klienta Mennica Gdańska może skontaktować się z emitentem z pytaniem, czy posiada on jeszcze dany towar w swoich zbiorach. Jeśli dany towar jest dostępny, Mennica Gdańska sprowadza go na życzenie klienta z indywidualnie ustaloną ceną.

 1. Czas oczekiwania na towary:

Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie bankowym Mennicy Gdańskiej i zmianie statusu zamówienia na koncie Klienta następuje niezwłoczna wysyłka towaru w przypadku statusu “dostępny”. Czas oczekiwania na towar zależy od wybranego sposobu dostawy.

Towary ze statusem “wkrótce” sprzedawane są w formie przedsprzedaży - Mennica Gdańska otrzymuje od emitenta określoną pulę towaru do sprzedaży, którego wysyłka do Mennicy Gdańskiej nastąpi w późniejszych tygodniach/miesiącach, podanych przez emitenta (data ta zawsze podana jest przy specyfikacji towaru). Po otrzymaniu towaru od emitenta Mennica Gdańska niezwłocznie wysyła towar do Klienta. Mennica Gdańska nie odpowiada za opóźnienia w dostawie od emitenta, które przekładają się na opóźnienia w dostawie do Klienta.

Niektóre towary Mennica Gdańska zamawia dla Klienta na specjalne zamówienie, często z zagranicy. Dostawa taka może się przedłużać z przyczyn niezależnych od Mennicy Gdańskiej, takich jak odprawy celne i kontrole.

Rozdzielenie zamówienia na osobne dostawy:

Klient ma prawo rozdzielić zamówiony towar na osobne przesyłki, po uzgodnieniu za pomocą kontaktu telefonicznego/e-mailowego. W przypadku kwoty zamówienia wynoszącej poniżej 2500 zł Klient zobowiązany jest do opłacenia kolejnych dostaw.

 1. Dostawy towarów z odmiennymi statusami:

Mennica Gdańska docelowo dostarcza wszystkie towary w jednej przesyłce; w przypadku zamówienia towarów, których statusy to “dostępny” i “wkrótce”, Mennica Gdańska wysyła przesyłkę po otrzymaniu wszystkich zamówionych towarów od emitenta.

Na specjalne życzenie Klienta możliwe jest rozdzielenie dostaw; w jednej paczce Mennica Gdańska może wysłać towary dostępne w magazynie, w kolejnej przesyłce może wysłać towary po otrzymaniu ich od emitenta, zgodnie z datą dostawy opisaną przy specyfikacji danego towaru. Rozdzielenie takiej paczki jest możliwe po opłaceniu przez Klienta kosztów dodatkowej wysyłki.

 1. Formy dostarczania towarów:

 • Na terenie Polski: towary dostarczane są za pomocą Kuriera Poczty Polskiej (Pocztex) lub Pocztą Polską. Na specjalne telefoniczne życzenie Klienta jest możliwa wysyłka towaru kurierem UPS, DPD lub TNT, za dodatkową opłatą.

 • Listem poleconym ekonomicznym lub priorytetowym wysyłane są tylko monety bulionowe (1 lub 2 sztuki), a także towary o niewielkiej wadze, bez pudełka.

 • Do pozostałych krajów Unii Europejskiej: towary dostarczane są za pomocą kuriera (DPD, UPS, TNT - wybór przewoźnika pozostaje po stronie Mennicy Gdańskiej). 

 • Poza Unię Europejską: towary dostarczane są za pomocą kuriera Fedex lub Pocztą Polską.

 1. Statusy przesyłek i śledzenie przesyłek:

 • Wysłane - Klient otrzymuje wiadomość e-mailową z numerem nadania przesyłki i linkiem do jej śledzenia 

 • Płatność przyjęta - status ten występuje jedynie w przypadku płatności DotPay i PayPal; oznacza zaksięgowanie płatności na koncie Mennicy Gdańskiej

 • Przygotowanie w toku - oznacza zaksięgowanie wpłaty na koncie Mennicy Gdańskiej; trwa oczekiwanie na dostawę od lub emisję od emitenta

 • Anulowane - zamówienie z różnych przyczyn zostało anulowane (brak opłaty w wyznaczonym terminie, brak towaru).

 1. Odbiór osobisty towarów:

Istnieje możliwość osobistego odbioru towaru w placówce Mennicy Gdańskiej.

 1. Koszty dostawy towarów:

Ceny przesyłek zależą od rodzaju, wagi i wartości towaru:

 • List polecony ekonomiczny - koszt: 8 zł

 • List polecony priorytetowy - koszt: 10 zł

 • Kurier 48h - koszt: 14,50 pln

 • Pocztex 24h - koszt: 16,50 pln

 • Przesyłka za pobraniem: kurier 48h - koszt 17 zł, Pocztex 24h - koszt 19 zł). Mennica Gdańska nie wysyła “za pobraniem” towarów, których wartość przekracza 1 500 zł.

 • Przesyłki krajowe dotyczące zamówień o wartości przekraczającej 2 500 zł wysyłane są na koszt Mennicy Gdańskiej

Towary o wartości powyżej 1 000 zł są ubezpieczone przez Mennicę Gdańską.

 1. Formy zabezpieczania i pakowania towarów:

 • Monety kolekcjonerskie dostarczane są w dedykowanym od emitenta pudełku, zabezpieczone dodatkowo w folię bąbelkową

 • Monety bulionowe, w zależności od ilości, dostarczane są w tubie menniczej, bądź w opakowaniu ochronnym (np. kapsel, folia mennicza)

 • Sztabki złota i srebra dostarczane są w dedykowanym od emitenta, ochronnym opakowaniu zwanym certipackiem

 1. Zgubienie przesyłki przez Pocztę Polską/Kuriera:

Mennica Gdańska nie odpowiada za zgubienie paczki przez przewoźnika. W takiej sytuacji Mennica Gdańska występuje do przewoźnika z żądaniem reklamacji usługi. Po rozpatrzeniu reklamacji przez przewoźnika następuje wypłata odszkodowania Klientowi, jeśli ten poniósł koszty związane z zakupem zgubionej przesyłki.

VOUCHERY I KUPONY RABATOWE

 1. Voucher upominkowy

Voucher upominkowy Klient może wykorzystać przy zamówieniach złożonych za pomocą strony internetowej, e-maila, kontaktu telefonicznego lub w sklepie stacjonarnym Mennicy Gdańskiej. Ważny jest on przez 12 miesięcy od daty jego wystawienia. Voucher uprawnia Klienta do nabycia towaru o odpowiedniej, podanej wartości, bądź wyższej, za dopłatą pozostałej sumy. Voucher nie podlega wymianie na gotówkę, a niewykorzystane środki nie są Klientowi zwracane.

Numer Vouchera przy składaniu zamówienia na stronie internetowej należy wpisać w komentarzu; Mennica Gdańska pomniejsza sumę zamówienia o określoną kwotę.

Klient może wykorzystać Voucher tylko raz i tylko dla jednego zamówienia. Voucher łączy się z innymi promocjami.

 1. Kupon rabatowy

Kupon rabatowy Klient może wykorzystać przy zamówieniach złożonych za pomocą strony internetowej, e-maila, kontaktu telefonicznego lub w sklepie stacjonarnym Mennicy Gdańskiej. Ważny jest on przez 12 miesięcy od daty jego wystawienia. Kupon uprawnia Klienta do nabycia towaru o odpowiedniej, podanej wartości, bądź wyższej, za dopłatą pozostałej sumy. Kupon nie podlega wymianie na gotówkę, a niewykorzystane środki nie są Klientowi zwracane.

Numer Kuponu przy składaniu zamówienia na stronie internetowej należy wpisać w komentarzu; Mennica Gdańska pomniejsza sumę zamówienia o określoną kwotę.

Klient może wykorzystać Kupon tylko raz i tylko dla jednego zamówienia. Kupon łączy się z innymi promocjami.

Kupony o danej wartości mogą zostać użyte dla konkretnej grupy produktów tj.:

 • Kupon rabatowy o wartości 10 zł dotyczy:

 • srebrnych i złotych monet bulionowych oraz sztabek złotych i srebrnych

 • monet polskich 

 • akcesoriów numizmatycznych 

 • działu “Banknoty i Różności” zamówionych jednorazowo na kwotę powyżej 200 zł.

 • Kupon rabatowy o wartości 20 zł dotyczy:

 • srebrnych i złotych monet bulionowych oraz sztabek złotych i srebrnych

 • monet polskich 

 • akcesoriów numizmatycznych 

 • działu “Banknoty i Różności” zamówionych jednorazowo na kwotę powyżej 500 zł.

 • Kupon rabatowy o wartości 50 zł dotyczy:

 • kolekcjonerskich monet świata i monet z zakładki „polecamy” zamówionych jednorazowo na kwotę powyżej 900 zł.

 • Kupon rabatowy o wartości 100 zł dotyczy:

 • kolekcjonerskich monet świata i monet z zakładki „polecamy” zamówionych jednorazowo na kwotę powyżej 2 000 zł.  

Inne:

Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy kupna-sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby Sklepu.

Dane osobowe Klientów przetwarzane będą przez Sklep do realizacji zamówienia oraz do informowania o nowościach w Sklepie.

Towary prezentowane w Sklepie nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. nr 16, poz. 93), są one jedynie zaproszeniem do składania ofert zakupu po stronie Użytkownika.

Właścicielem sklepu jest: 

Mennica Gdańska  
Łukasz Rosanowski   
Nieborowska 34c/15     
80-034 Gdańsk     
NIP: 6040022583     
REGON: 220928298 
Tel. 511 317 511
E-mail: info@mennica-gdanska.pl

Płatności obsługują Dotpay oraz Paypal:

  

  

 

 

 

 


Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-09-18
USD 3,9322 -0,23%
EUR 4,3419 +0,02%
CHF 3,9499 -0,38%
GBP 4,8953 +0,15%
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po więcej
Surowce - notowania online
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 1496,65 -0,82% [21:17]
 Ropa brent baryłka 63,54 -0,90% [21:17]
 Pallad uncja 1572,00 -1,10% [21:17]
 Platyna uncja 924,50 -1,89% [21:17]
 Srebro uncja 17,71 -2,15% [21:17]
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wicej
Forex
 CHF / PLN 3,9431 +0,13% [21:19]
 EUR / JPY 119,5060 -0,14% [21:19]
 EUR / PLN 4,3374 +0,14% [21:19]
 USD / JPY 108,3930 +0,28% [21:19]
 USD / PLN 3,9338 +0,56% [21:19]
Wspierane przez Money.pl