5$ Królowa Kanady - Duch Narodów

1 oz Ag 999 

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 $
Państwo
Kanada
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 38 mm
Stempel
BU
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Selektywne złocenie
Dodatki
Druk Space
Nakład
200 szt.
Data emisji
2022-09
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Duch Narodów
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 599,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

Maksymalnie możesz zamówić:5 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

UWAGA! Obowiązuje limit zakupów: 5 szt. na klienta. Kolejna moneta z serii "Duch Narodów"!

 

Ta pamiątkowa moneta została stworzona ku pamięci królowej Elżbiety II, która zmarła 8 września 2022 r. w wieku 96 lat, po 70 latach panowania. Żadna królowa i żaden król nie rządził dłużej Wielką Brytanią. Już w wieku 25 lat monarchini z rodu Windsorów zastąpiła na tronie swojego ojca.

Moneta wykonana jest z 1 uncji czystego srebra w najwyższej jakości menniczej i jest ściśle ograniczona do zaledwie 200 sztuk na całym świecie. Monetę zdobi specjalna technika kolorystyczna "space" oraz złoto

Elżbieta II – królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z dynastii Windsorów od 6 lutego 1952 (koronowana 2 czerwca 1953) do 8 września 2022, córka króla Jerzego VI i jego małżonki, Elżbiety Bowes-Lyon. W listopadzie 1947 roku poślubiła Filipa Mountbattena, byłego księcia Grecji i Danii, a ich małżeństwo trwało 73 lata, aż do jego śmierci w kwietniu 2021 roku. Mieli czworo dzieci: Karola, Annę, Andrzeja i Edwarda.

Oprócz godności królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej była również głową 14 innych państw: Antigui i Barbudy, Australii, Bahamów, Belize, Grenady, Kanady, Jamajki, Nowej Zelandii, Papui-Nowej Gwinei, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyn, Tuvalu i Wysp Salomona, które razem z Wielką Brytanią mają status tzw. Commonwealth realm. Liczba państw, w których panowała Elżbieta II zmieniała się podczas jej panowania. Wszystkich państw, które uznawały ją za głowę państwa było 33.

 

Kanadyjski Liść Klonowy, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych monet bulionowych na świecie. Produkowany nieprzerwanie od 1979 roku w Royal Canadian Mint - renomowanej i znanej wśród inwestorów mennicy kanadyjskiej, która oferuje inwestowanie w metale szlachetne poprzez produkt, który łatwo później odsprzedać z zyskiem. Walor wyróżnia się wysoką płynnością w przypadku chęci kupna/sprzedaży oraz szczególnie podziwianym wizerunkiem na rewersie, który przedstawia liść klonowy - symbol narodowy Kanady. Monety te posiadają niepowtarzalny dyfrakcyjny wzór linii promieniowych, co przeciwdziała ich podrabianiu

 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii