5$ Szambala - Legendarne Krainy

2 oz Ag 999 Złocenie

Na zamówienie
5$ Szambala - Legendarne Krainy 2 oz Ag 999 2022 Niue

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Numerowany Rant
Dodatki
Selektywne złocenie
Nakład
500 szt.
Data emisji
2022-05
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Legendarne Krainy
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 1 299,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

Maksymalnie możesz zamówić:3 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Druga moneta z fenomenalnej serii "Legendarne Krainy".

 

Tym razem jest ona poświęcona mistycznej Szambali

Według legend pradawnych ludów Azji Szambala to stolica podziemnego królestwa Agarthi, którym rządzi Król Świata. Nikt nie wie gdzie leży ta kraina, ale podejrzewa się, że można ją znaleźć w niedostępnych rejonach Himalajów - drogę do niej odnajdują tylko ci, którzy posiadają czyste serca, wewnętrzny spokój i są wolni od wszelkiego zła. 

W języku literackim starożytnych Indii Shamballa oznacza "miejsce ciszy" lub "miejsce pokoju". Jest to nazwa niezwykle trafna, gdyż królestwo to jest nieskażone problemami świata materialnego. Król Świata wraz z mieszkańcami, czyli bytami doskonałymi lub w pół doskonałymi, trzymają pieczę nad życiem na Ziemi, dbając o drogę duchową każdego mieszkańca. Wiedza, jaką dysponują mieszkańcy Szambali przewyższa zdobycze nauki i techniki, jakimi posługuje się ludność stąpająca po Ziemi. Mieszkańcy przestrzegają najwyższych zasad moralnych, są odporni na negatywne emocje i przemiany, nie zaznają cierpienia, bólu, głodu ani starości, przez co posiadają zdrowy, młodzieńczy wygląd. W tym podziemnym królestwie rządzi miłość i wielka mądrość.

 

Rewers monety przedstawia Hinduskę, nad którą rozpościera się mistyczna Szambala. Symbolizuje to duchową sferę tej krainy. Wysoki relief oddaje każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Na samej górze przedstawiono symbol czakry korony, który został pokryty czystym złotem. Dół monety zdobi selektywne pokrycie drukiem UV, który sprawia, że woda wydaje się wylewać z monety. 

Z kolei na awersie przedstawiono fizyczną część królestwa, czyli możliwe miejsce występowania Szambali. Po tej stronie umieszczono również wizerunek kwiatu lotosu, który symbolizuje harmonię i oświecenie duchowe. 

 

Projekty monety:

5$ Szambala - Legendarne Krainy 2 oz Ag 999 2022 Niue 5$ Szambala - Legendarne Krainy 2 oz Ag 999 2022 Niue

Model 3D:

5$ Szambala - Legendarne Krainy 2 oz Ag 999 2022 Niue 5$ Szambala - Legendarne Krainy 2 oz Ag 999 2022 Niue

 

5$ Szambala - Legendarne Krainy 2 oz Ag 999 2022 Niue

 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii