10 Marek Wieszczka - Czarna Magia

2 oz Ag 999 2023 Awenturyn

Dostępny
10 Marek Wieszczka - Czarna Magia

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
10 Marek
Państwo
Germania
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 55 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Awenturyn
Nakład
999 szt.
Data emisji
2023-11
Akcesoria
Qureco
Dostępność
Dostępny
Cena: 1 289,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Przed Tobą uszlachetniona wersja pierwszej monety z nowej serii Czarna Magia: Wieszczka 2 oz Ag. W ramach kolekcji poznasz germańskie czarodziejki, które przepowiadały przyszłość, odstraszały złe duchy i miały rozległą wiedzę botaniczną.

Przygotowując się do mistycznych rytuałów, Wieszczka ubiera się w ceremonialny strój a jej dłoń mocno ściska laskę, symbol jej autorytetu. Przed nią, na stosie kamieni, widnieje magiczny kryształ, za pomocą którego Jasnowidząca wypełnia swoje powołanie. U jej boku znajduje się Ratatosk, mityczna wiewiórka, której powierzono przenoszenie wiadomości między mieszkańcami Drzewa Świata, Yggdrasil.

Rewers prezentuje zupełnie nowy wzór, lecz nie zabrakło na nim dwugłowego orła. W centrum znajdują się zwierzęce czaszki oraz smoki, które utożsamiano z krainą zmarłych. Wokół tych enigmatycznych symboli widnieją germańskie runy, niosące pomyślność, szczęście i ochronę.

Szczególne znaczenie ma charakterystyczny kształt ośmiokąta tej monety. Dodany do tej wersji monety awenturyn posiada wyjątkowe właściwości zarówno lecznicze, jak i magiczne, kojarzony jest ze szczęściem i pomyślnością.

Zaprojektowana przez Mateusza Frąckowiaka moneta zostanie wyemitowana w nakładzie 999 sztuk. Jej oryginalność potwierdzi dołączony Certyfikat Autentyczności. 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii