5 Marek Wieszczka, Rytuał - Czarna Magia

1 oz Ag 999

Dostępny

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 Marek
Państwo
Germania
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 40 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Żółte złoto
Nakład
2000 szt.
Data emisji
2023-11
Akcesoria
Blister
Dostępność
Dostępny
Cena: 449,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Wieszczka to pierwsza bohaterka z nowej serii Czarna Magia rozpoczynająca kolekcję, która przedstawia znane postaci z mitologii germańskiej, o niezwykłych zdolnościach: jasnowidzenia, odstraszania złych duchów, posługiwania się roślinami. Jasnowidząca Seeress zajmowała szczególne miejsce w sercach zarówno bogów, jak i ludzi, a nawet potężny bóg Odyn zwracał się do niej po radę.

Przygotowując się do swoich mistycznych rytuałów, Wieszczka ubiera się w specjalny ceremonialny strój, nosi diadem, pas oraz wisior wykonany z fragmentów czaszki jelenia i poroża. W jej ręce widnieje ceremonialna laska, będąca symbolem jej mistycznego autorytetu. Towarzyszy jej mityczna wiewiórka Ratatosk, która miała za zadanie przenosić wiadomości między mieszkańcami Drzewa Świata, Yggdrasila.

Rewers monety przedstawia zupełnie nowy wzór, ale nie zapomniano umieścić na nim charakterystycznego dwugłowego orła, który jest znakiem rozpoznawczym Germania Mint. W centrum widnieją czaszki zwierząt oraz smoki, które były utożsamiane z krainą zmarłych. Wokół tych tajemniczych symboli znajdują się germańskie runy, które przynoszą pomyślność, szczęście oraz ochronę.

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii