5 Marek Wieszczka - Czarna Magia

1 oz Ag 999 2023

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 Marek
Państwo
Germania
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 40 mm
Stempel
BU
Nakład
20 000 szt.
Data emisji
2023-11
Akcesoria
Kapsel
Akcesoria
Certyfikat
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 246,09 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Poznaj Wieszczkę, bohaterkę pierwszej monety z nowej serii Czarna Magia, która otwiera kolekcję germańskich czarodziejek, które przepowiadały przyszłość, odstraszały złe duchy i miały rozległą wiedzę botaniczną. Jasnowidząca zajmowała wyjątkowe miejsce w sercach zarówno bogów, jak i ludzi, a nawet potężny bóg Odyn szukał jej rady.

Przygotowując się do mistycznych rytuałów, Wieszczka ubiera się w ceremonialny strój z diademem, pasem i wisiorkiem wykonanym z fragmentów czaszki jelenia i poroża. Jej dłoń mocno ściska ceremonialną laskę, symbol jej mistycznego autorytetu. U jej boku znajduje się Ratatosk, mityczna wiewiórka, której powierzono przenoszenie wiadomości między mieszkańcami Drzewa Świata, Yggdrasil.

Rewers prezentuje zupełnie nowy wzór, lecz nie zabrakło na nim dwugłowego orła Germania Mint. W centrum znajdują się czaszki zwierząt i smoki, które utożsamiano z krainą zmarłych. Wokół tych enigmatycznych symboli widnieją germańskie runy, niosące pomyślność, szczęście i ochronę.

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii