Opinie Opinie

2$ Nieśmiertelność - Kod Przyszłości

2 oz Ag 999 Fluorescencja

Na zamówienie
2$ Nieśmiertelność - Kod Przyszłości

Nominał2 $
PaństwoNiue Island
MetalAg 999
Waga62,2 g
RozmiarØ 50 mm
StempelOksydowany
DodatkiDruk fluorescencyjny
DodatkiDruk UV
Nakład500 szt.
Data emisji2019-11
AkcesoriaCertyfikat, Pudełko

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

Powiadom o dostępności

Cena: 874,47 zł

Cena: 849,00 zł

UWAGA! Do 31 grudnia obowiązuje cena promocyjna - 849 zł! Od 1 stycznia moneta dostępna będzie w cenie regularnej - 899 zł.

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu kolejną naszą ciekawą monetę. Jest to trzecia moneta z serii "Kod Przyszłości". Poświęcona jest ona zagadnieniu, które spędza sen z powiek badaczom już od wielu stuleci - Nieśmiertelności

Temat nieśmiertelności jest bardzo kontrowersyjny, a jednocześnie jest poruszany w zasadzie od początku istnienia ludzkości. Starożytni kapłani, średniowieczni alchemicy, współcześni biolodzy molekularni - każdy próbuje stworzyć prawdziwy Kamień Filozoficzny. 

Dziś jesteśmy świadkami gigantycznego postępu, jaki dokonał się w ostatnich latach na skrzyżowaniu medycyny i technologii. Ten postęp oznacza, że pokonujemy nowe bariery. Czy kolejną z nich będzie nieśmiertelność?

Ta dwuuncjowa moneta nabrała futurystycznego wizerunku poprzez zastosowanie kilku technik: 

- została poddana oksydowaniu, dzięki czemu wyraźnie widoczny jest każdy szczegół rewersu, w szczególności tła symbolizującego przemijanie czasu

- selektywny druk UV podkreśla ciało człowieka złożone ze związków chemicznych, które ulegają degradacji w czasie

- najciekawszą techniką jest zastosowanie selektywnego druku fluorescencyjnego, dzięki czemu w ciemności widać nowoczesność tej niezwykłej monety.

Awers zdobi wizerunek ludzkiego DNA, który w przyszłości może zostać poddany modyfikacjom, aby zapewnić ludziom wieczne życie.

Projekty awersu i rewersu:

 

Moneta ta dostarczana jest w tematycznym opakowaniu wraz z certyfikatem autentyczności. Nakład ograniczony jest do 500 sztuk

Produkty powiązane

W tej samej serii/kategorii

Instagram