5$ Nelly Longarms - Leśna wiedźma

2 Oz Ag 999 

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Selektywne złocenie
Nakład
500 szt.
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 1 199,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Ta magiczna moneta o średnicy 50 mm, ważąca 2 uncje srebra, zainspirowana baśniami i legendami, zachwyci zarówno oddanych kolekcjonerów, jak i wszystkich, którzy patrzą na świat przez pryzmat archetypów.

Rewers monety przedstawia postać Nelly Longarms, która jest znanym mitycznym istotą w angielskim folklorze. Mieszka ona w głębinach stawów, rzek i studni, a swoimi długimi, muskularnymi ramionami łapie nieposłuszne dzieci, które zbliżają się zbyt blisko tych wód.

W folklorze archetyp czarownicy jest kojarzony nie tylko z złem, ale także z wiedzą, mądrością, odrodzeniem i witalnością. Charakterystyczne cechy tej czarownicy, takie jak zdolność do natychmiastowej transformacji kształtów – zamienianie się w węża, ptaka, koźlę lub inne stworzenie – są zręcznie ujawnione poprzez przedstawienie roju żab, splątanych gniazd pełnych wiążących się węży oraz motywów kruka.

Wielość mitycznych istot uwieczniona jest na krawędziach monety – kości wyłaniają się jak ramy symbolizujące wszystko, co jest niezniszczalne.

Wysoki relief, pozłacany diabeł w formie koźlęcia, otoczony przez czarownicę, natychmiast przyciąga uwagę.

W tej samej serii / kategorii