2000 Franków Domowik - Bestie Słowiańskie

3 oz Ag 999

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
2000 Franków
Państwo
Kamerun
Metal
Ag 999
Waga
93,3 g
Rozmiar
Ø 55 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Numerowany Rant
Dodatki
Żywica
Dodatki
Selektywne Złocenia
Nakład
500 szt.
Data emisji
2022-10
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Słowiańskie Bestie
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 2 499,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

Maksymalnie możesz zamówić:10 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Druga moneta z niezwykle ciekawej serii "Słowiańskie Bestie". 

 

Moneta została wybita z 3 uncji czystego srebra o łącznej wadze 93,3 gramów. Rewers monety przedstawia kabalistyczny wizerunek Domowika wyłaniającego się z wnętrza chałupy. Na jego niższej wysokości nałożono kolorowy nadruk UV, dzięki któremu srebrzysta bestia wspaniale kontrastuje z tłem monety. Dookoła postaci znajdują się przyrządy codziennego użytku, które znaleźć można w zakamarkach chaty. Na pierwszym planie znajdują się stare flakoniki, a jeden z nich wypełniono kolorową żywicą z drobinkami brokatu. Moneta została także uszlachetniona poprzez nałożenie selektywnego złocenia znajdującego się na nazwie monety i serii.

Awers monety jest obfity w mistyczne detale związane z florą i fauną. Znajduje się tutaj również herb emitenta, rok wybicia, nominał i próba srebra.

W słowiańskiej mitologii Domowik był istotą, zamieszkującą i strzegącą dom. Wierzono również, że to były duchy zmarłych członków rodziny, które pozostawały w ludzkim towarzystwie aby zaopiekować się domowym ogniskiem. Wyobrażano go sobie jako postać małego, czerstwego, przechadzającego się nocą po gospodarstwie w wytartym i zniszczonym odzieniu. Domowik był traktowany jako członek rodziny, więc należało mu zostawiać pożywienie, jednakże zaniedbany i zapomniany mścił się na gospodarzach. 

   

Projekty: 


Modele 3D:

  

Zdjęcia monety są poglądowe. Moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

   

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii