5$ Templariusze - Skrytobójcy

2 oz Ag 999 Złocenie

Na zamówienie
5$ Templariusze - Skrytobójcy 2 oz Ag 999 2021 Niue

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Numerowany Rant
Dodatki
Selektywne złocenie
Nakład
999 szt.
Data emisji
2022-01
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Skrytobójcy
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 1 599,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Druga moneta z serii "Skrytobójcy", która poświęcona jest najsłynniejszym na świecie historycznym zabójcom, o których krążą legendy.

Polecamy tę monetę jako znakomitą inwestycję - świetny, ogólnoświatowy temat, piękny wizerunek i niski nakład to gwarancja sukcesu tej emisji!

Zakon Ubogich Żołnierzy Chrystusa i Świątyni Salomona, znanych również jako templariusze, był katolickim zakonem wojskowym założonym w 1119 roku. Templariusze działali do 1312 roku, kiedy to zakon został bezterminowo zlikwidowany przez papieża Klemensa V. Templariusze, w charakterystycznych białych płaszczach z czerwonym krzyżem, byli jednymi z najzdolniejszych jednostek bojowych wypraw krzyżowych. Nie walczący członkowie zakonu zarządzali pokaźną infrastrukturą ekonomiczną w całym Chrześcijaństwie, rozwijając innowacyjne techniki finansowe, które były wczesną formą bankowości i prawdopodobnie tworząc pierwszą na świecie międzynarodową korporację. 

Rewers monety prezentuje wyjątkowo szczegółowy obraz templariuszy wybierających się na wyprawę krzyżową. Wysoki relief doskonale podkreśla każdy szczegół. Miecz zakonnika z pierwszego plany został poddany złoceniu. Na dole monety umieszczono motto templariuszy "Non nobis Domine, non nobis, sed nomini Tuo da gloriam!", co oznacza "Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę". Obok znajduje się również dewiza św. Benedykta z Nursji, "Ora et labora!", co oznacza "Módl się i pracuj!".

Awers monety uzupełniono o ornamenty i miecze związane z zakonem. Nakład monety jest limitowany - wynosi tylko 999 sztuk. Moneta zapakowana jest wraz z certyfikatem autentyczności w eleganckie, drewniane pudełko.

 

Projekt:

5$ Templariusze - Skrytobójcy 2 oz Ag 999 2021 Niue 5$ Templariusze - Skrytobójcy 2 oz Ag 999 2021 Niue

 

Model 3D:

5$ Templariusze - Skrytobójcy 2 oz Ag 999 2021 Niue 5$ Templariusze - Skrytobójcy 2 oz Ag 999 2021 Niue

 

5$ Templariusze - Skrytobójcy 2 oz Ag 999 2021 Niue

 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii