5$ Czarna Dziura - Wszechświat

2 oz Ag 999 Meteoryt

Na zamówienie
5$ Czarna Dziura - Wszechświat 2 oz Ag 999 Meteoryt 2021 Niue

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 50 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Meteoryt
Dodatki
Wklęsły Rewers
Nakład
500 szt.
Data emisji
2022-01
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Wszechświat
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 1 999,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Prezentujemy drugą monetę z serii "Wszechświat", która przedstawia niezwykłe elementy kosmosu. Tym razem moneta skupia się wokół tematu czarnej dziury. 

Czarna dziura to obszar czasoprzestrzeni, którego z uwagi na wpływ grawitacji, nic – łącznie ze światłem i informacją – nie może opuścić. Zgodnie z ogólną teorią względności, do jej powstania niezbędne jest nagromadzenie dostatecznie dużej masy w odpowiednio małej objętości. Czarną dziurę otacza matematycznie zdefiniowana powierzchnia nazywana horyzontem zdarzeń, która wyznacza granicę bez powrotu. Nazywa się ją „czarną”, ponieważ pochłania całkowicie światło trafiające w horyzont, nie odbijając niczego. 

Jako że czarnych dziur nie można obserwować bezpośrednio, o ich obecności wnioskuje się na podstawie ich oddziaływania z otaczającą materią oraz światłem i innymi rodzajami promieniowania elektromagnetycznego. 

Rewers monety przedstawia kolorowe wyobrażenie wyglądu czarnej dziury. W centrum monety umieszczono prawdziwy kawałek meteorytu. Rewers monety jest wklęsły, dzięki czemu imituje pochłanianie otoczenia przez czarną dziurę.

Nakład monety jest limitowany, wynosi jedynie 500 sztuk. Monetę zapakowano wraz z certyfikatem autentyczności w eleganckie, drewniane pudełko.

 

Projekt monety:

5$ Czarna Dziura - Wszechświat 2 oz Ag 999 Meteoryt 2021 Niue 5$ Czarna Dziura - Wszechświat 2 oz Ag 999 Meteoryt 2021 Niue

 

Model 3D:

 

 

 

W tej samej serii / kategorii