5$ Smok Wawelski - Popularne Legendy

2 oz Ag 999

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Wykończenie "Proof" Rutenem
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Czarny Ruten
Nakład
500 szt.
Data emisji
2023-12
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Popularne Legendy
Dostępność
Na zamówienie
2024-06-19
Przedsprzedaż
Cena: 1 799,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Przedstawiamy inauguracyjną monetę kolekcjonerską “Smok Wawelski” z serii Popularne Legendy. Wejdź w świat, gdzie starożytne opowieści i numizmatyczne rzemiosło łączą się w inauguracyjnej emisji: moneta kolekcjonerska Smok Wawelski o wadze 2 uncji. Pogłęb się w starannej pracy numizmatycznej, która tchnie życie w to legendarno-artystyczne dzieło, tworząc tym samym otoczenie dla serii oddającej hołd wiecznym narracjom.

Skup uwagę na rewersie, gdzie moneta przedstawia Smoka Wawelskiego. Jego potężne szpony trzymające owcę przyciągają uwagę, wcielając zarówno w sobie dostojność, jak i tajemniczość. Ta moneta to więcej niż kolekcjonerski przedmiot - to portal do krainy legend i historii, ożywiony artystycznym mistrzostwem.

Odwróć monetę, aby ujawnić fascynujący awers, przedstawiający widok z lotu ptaka na miasto Kraków w Polsce. Pogłębiając się w skomplikowanych detalach architektury miasta, ulic i zabytków, przeniesiesz się w przeszłość, bogatą w kulturę i dziedzictwo.

Ta moneta kolekcjonerska to początek serii Popularne Legendy: rozwijającej się sagi, która będzie obejmować 5 odrębnych emisji. Każda moneta utka własną narrację, przedstawiając ikoniczne legendy przez pryzmat wyśmienitego numizmatycznego rzemiosła. Jako pierwsza w serii, ta moneta ma szczególne miejsce w kronice legend.

W tej samej serii / kategorii