50$ Wiedźmin - Ostatnie Życzenie

1 kg Ag 999 Agat

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
50 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
1 kg
Rozmiar
Ø 100 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Agat
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Numerowany Rant
Nakład
200 szt.
Data emisji
2019-11
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Wiedźmin
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 24 999,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Najbardziej wyczekiwana moneta 2019 roku! Mennica Gdańska wspólnie z Andrzejem Sapkowskim prezentuje pierwsze na świecie monety z wyjątkowej serii Wiedźmin !

Wiedźmin – cykl książek polskiego pisarza fantasy Andrzeja Sapkowskiego, który opowiada o przygodach najemnego łowcy potworów. 

Tytułowi wiedźmini zajmują się odpłatnym zabijaniem potworów zagrażających bezpieczeństwu ludzi żyjących w świecie wiedźmina. 

Ta srebrna moneta to prawdziwy gigant. Jej średnica wynosi 100 mm, a waga – 1 kg! Grawerowanie z wykorzystaniem wysokiego reliefu zarówno na rewersie, jak i awersie sprawia, że przedstawiana scena nabrała trójwymiarowego wyrazu. Tematem tej monety jest fragment z opowiadania „Ostatnie życzenie”, w której to Jeż Erlenwaldu ogłasza królowej Cintry -Calanthe-, że chce wziąć za żonę jej córkę Pavettę. Ciekawym dodatkiem są tutaj dwa kamienie -agaty- które imitują zamkowe okno.

Nakład monety kilogramowej jest ograniczony jedynie do 200 sztuk. Moneta została zapakowana wraz z certyfikatem autentyczności, zawierającym ciekawostki o autorze opowiadań, w eleganckie, drewniane pudełko lakierowane na wysoki połysk. Całości dopełnia grawer w postaci wilka – symbolu Wiedźmina.

Moneta ta jest prawnym środkiem płatniczym na wyspie Niue. Jednocześnie głową terytorium Niue jest władca Wielkiej Brytanii, dlatego na awersie monety musi widnieć wizerunek Królowej Elżbiety II oraz napisy w języku angielskim.

 

Plan emisyjny (może ulec zmianie):

1. Ostatnie Życzenie
2. Miecz Przeznaczenia
3. Krew Elfów 
4. Czas Pogardy 
5. Chrzest Ognia
6. Wieża Jaskółki 
7. Pani Jeziora 
8. Sezon Burz

 

Projekt:

 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii