10000 Franków Kobieta z Parasolem, Madame Monet i Jej Syn - Claude Monet

 2.5 oz Ag 999, 750g Zn 999, 120g Cu 999 

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
10000 Francs
Państwo
Czad
Metal
Ag 999
Metal
Zn 999
Metal
Cu 999
Rozmiar
165 mm x 125 mm
Nakład
399
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Dostępność
Na zamówienie
2024-08-30
Przedsprzedaż
Cena: 2 200,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Kobieta z "Parasolem" to dzieło renomowanego francuskiego impresjonisty Claude'a Moneta z 1875 roku, przedstawiające jego żonę Camille i dziecko Jeana. Jako jedno z najbardziej znanych dzieł Moneta, naturalistyczna scena rodziny jest czczona za swój żywy paletę kolorów i harmonię światła, barw i atmosfery.

Ta scena przedstawia Camille stojącą na szczycie wzgórza trzymającą parasol, aby osłonić się przed jasnym słońcem, razem z Jeanem, podczas spaceru. Subtelne tło kieruje uwagę na podmioty, wzmacniając ogólny zmysł intymności, w którym widzowie są zaproszeni do cieszenia się spokojnym chwilą wśród natury. Symfonia delikatnych odcieni i subtelnych kontrastów użytych w dziele dodatkowo zwiększa jego estetyczne walory i przyczynia się do ogólnego emocjonalnego oddziaływania.

To malowanie zostało stworzone, gdy Monet przeniósł się na przedmieścia Argenteuil, znane z malowniczych okolic, co zapoczątkowało jeden z najbardziej płodnych okresów jego kariery. Dzieło służy jako okno do prywatnego życia Claude'a Moneta, gdyż nieformalny portret rodziny daje wgląd w miłość, która istniała w jego rodzinie. Nadal pozostaje to świadectwem zdolności Moneta do wyrażania emocji i atmosfery poprzez pozornie przypadkową scenę.

Na płótnie o wymiarach 165 x 125 mm zastosowano nową technikę bicia monet, zwanej "Tri-Metal", aby nadać tej sztuce niezwykłą wagę, zachowując jednocześnie proporcje zgodne z rzeczywistym obrazem. Jest to możliwe dzięki połączeniu 750 g cynku jako warstwy środkowej i 120 g miedzi jako podstawy z warstwą wierzchnią o wadze 2,5 uncji srebra o czystości 999, co daje efekt wysokiego reliefu.

Jest to limitowana edycja zaledwie 399 sztuk.

Każdy egzemplarz jest pakowany i dostarczany z Certyfikatem potwierdzającym jego numer edycji i autentyczność.

W tej samej serii / kategorii