10€ Solaris - Stanisław Lem, Mistrz Fantastyki

2 oz Ag 999

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
10 €
Państwo
Malta
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Druk fluorescencyjny
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Numerowany Rant
Dodatki
Selektywne Wybłyszczenia
Dodatki
Selektywne złocenie
Dodatki
Metaliczny druk UV
Nakład
800 szt.
Data emisji
2022-11
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Stanisław Lem, Mistrz Fantastyki
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 1 499,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

Maksymalnie możesz zamówić:6 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

UWAGA! Przy zakupie tego towaru obowiązuje limit: 6 szt. (maksymalna dozwolona ilość we wszystkich zakupach klienta). Cena produktu może ulec zmianie, nawet na ostatnim etapie składania zamówienia.

 

Lemizmatyka stosowana na srebrze!

Po raz pierwszy w historii Stanisław Lem został uwieczniony na monecie! 

  

Pierwsze na świecie monety z serii "Stanisław Lem, mistrz fantastyki". Połączenie wartościowego kruszcu i światowego fenomenu science-fiction to przepis na udaną inwestycję.

  

Moneta została wybita z 2 uncji czystego srebra w ograniczonym nakładzie, wynoszącym jedynie 800 sztuk na cały świat! Czynnik ten sprawia, że jest to doskonała moneta kolekcjonerska. Rewers monety przedstawia głównego bohatera powieści, psychologa Krisa Kelvina, który przybywa z Ziemi na stację badawczą unoszącą się nad cytoplazmatycznym oceanem pokrywającym planetę Solaris. Jest to scena z finału powieści , gdy Kelvin samotnie eksploruję powierzchnię Solaris pośród fantastycznych kształtów stworzonych przez żywy ocean. W ręku ma naukową aparaturę, która koniec końców okaże się nieprzydatna podczas badania tajemniczej planety. Stanisław Lem był futurologiem, dlatego monetę poddano uszlachetnieniu wyjątkowymi, nowoczesnymi technikami: tło rewersu zdobi metaliczny kolorowy nadruk, z kolei gwiazdę selektywnie pokryto złotem. Co więcej - moneta świeci w ciemności! Wybrane elementy wizerunku pokryto drukiem fluorescencyjnym. Awers natomiast zawiera adaptację grafiki Daniela Mroza.

Moneta zapakowana jest w eleganckie drewniane pudełko (drewno naturalne, pudełka mogą różnić się od siebie wyglądem) wraz z certyfikatem poświadczającym jej autentyczność.

   

  

"Solaris" to najsłynniejsza powieść Stanisława Lema. W książce tej autor podejmuje jeden z najpopularniejszych tematów literatury fantastycznej - temat Kontaktu. Z obcą cywilizacją, odmienną formą życia, a może po prostu z Nieznanym, tego Lem jednoznacznie nie dopowiada. Być może dlatego Solaris po kilkudziesięciu lat od pierwszego wydania wciąż fascynuje.

 

Projekty:

 

Modele 3D:

 

  

Stanisław Lem był polskim pisarzem gatunku hard science-fiction, filozofem i futurologiem. Urodził się 12 września 1921 we Lwowie, zmarł 27 marca 2006 w Krakowie. Jego twórczość porusza tematy takie jak: rozwój nauki i techniki, natura ludzka, możliwość porozumienia się istot inteligentnych oraz miejsce człowieka we Wszechświecie. Dzieła Lema zawierają odniesienia do stanu społeczeństwa i refleksje naukowo-filozoficzne na jego temat. Oprócz opowiadań science fiction, jak „Dzienniki gwiazdowe” czy cykl przygód pilota Pirxa, w dorobku pisarza są także powieści detektywistyczne („Śledztwo”), futurologiczne eseje i rozprawy (m.in. „Summa technologiae”), poezja,  scenariusze słuchowisk, filmów czy dramatów, jak również, jedyne w swoim rodzaju, kosmiczne baśnie „Bajki robotów”. Jednym z licznych wyrazów międzynarodowego uznania dla twórczości Stanisława Lema było nazwanie jego nazwiskiem odkrytej we wrześniu 1970 roku planetoidy, a także pierwszego zbudowanego w całości w Polsce satelity naukowego. W Polsce książki Stanisława Lema ukazują się nakładem Wydawnictwa Literackiego, z którym pisarz związany był przez niemal całą swą karierę.

 

Zdjęcia monety są poglądowe. Moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii