5 Marek Solveig - Valkyries

1 oz Ag 999,9 2024 Pozłacana

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 Marek
Państwo
Germania
Metal
Ag 9999
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 38,61 mm
Stempel
BU
Dodatki
Hologram
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Selektywne Złocenia
Nakład
999 szt.
Akcesoria
Kapsel
Akcesoria
Certyfikat
Seria
Valkyries
Dostępność
Na zamówienie
2024-06-14
Przedsprzedaż
Cena: 449,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Poznaj Solveig, najnowszą monetę z serii Valkyries od Germania Mint. Trzecia postać uosabia istotę germańskich bogiń, córek Odyna. Zgodnie z mitologią germańską, te dzielne istoty wspierały najdzielniejszych wojowników, którzy zginęli w bitwie. Solveig symbolizuje nadejście lata i nowych początków.

Na awersie Solveig, przedstawionej jako bogini Słońca, towarzyszy zaciekły i odważny niedźwiedź. Sama Walkiria dzierży topór, ubrana w skórzane szaty i żelazne akcesoria, w tym naramienniki i bransolety. Nosi runę Sowilo, symbolizującą ciepło i witalność, co pozwala jej powstać na nowo w chwalebnym blasku.

Rewers przedstawia kultowego dwugłowego orła Germania Mint wraz z towarzyszem bogini, niedźwiedziem. Tarcza, zawierająca szczegóły, takie jak rok wydania, skład metalu i nominał, jest ozdobiona germańskimi runami, dodając odrobinę autentyczności i historycznego znaczenia.

Moneta emitowana w nakładzie 999 sztuk z Certyfikatem Autentyczności, umieszczona w kapslu z soczewką i specjalnym blistrze.

W tej samej serii / kategorii