2000 Franków Incydent na Wyspie Węży

2 oz Ag 999 2024

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
2000 CFA
Państwo
Kamerun
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Wysoki Relief
Nakład
500 szt.
Data emisji
2023-12
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
WOJNA NA UKRAINIE
Dostępność
Na zamówienie
2024-05-24
Przedsprzedaż
Cena: 1 229,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Zapraszamy do odkrycia serii "Wojna na Ukrainie" – Incydent na Wyspie Wężowej, nowego dzieła Carpathian Mint.

Incydent na Wyspie Węży był okresem rosyjskiej okupacji i konfliktu zbrojnego dotyczącego Wyspy Węży, niewielkiej strategicznie położonej wyspy na Morzu Czarnym, będącej częścią Ukrainy. 24 lutego 2022 roku, pierwszego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Rosyjska Marynarka Wojenna zaatakowała Wyspę Węży i zdobyła ją wraz z całym garnizonem, rozpoczynając militarną okupację wyspy. 

Atak stał się szeroko znany, gdy nagranie dźwiękowe rosyjskiego krążownika "Moskwa", nawołującego garnizon wyspy do poddania się, otrzymała odpowiedź "Rosyjski okręt wojenny, idź w cholerę" (ros. ‘Русский военный корабль, иди на хуй’, tłum. Russky voyenny korabl, idi na khuy), stało się wiralowe. Wraz z tym nagraniem rozprzestrzeniły się również początkowe nieścisłości dotyczące śmierci członków garnizonu. 

Później okazało się, że statek cywilny poszukiwawczo-ratowniczy, który próbował ewakuować żołnierzy, został także schwytany wraz z garnizonem. Statek, jego załoga i co najmniej jeden żołnierz zostali później uwolnieni w ramach wymiany jeńców.

W tej samej serii / kategorii