5$ Hua Mulan - Bohaterki

2 oz Ag 999

Dostępny
5$ Hua Mulan - Bohaterki 2 oz Ag 999 2021 Niue

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Numerowany Rant
Dodatki
Wstawka 3D
Nakład
500 szt.
Data emisji
2021-12
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Bohaterki
Dostępność
Dostępny
Cena: 1 499,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Maksymalnie możesz zamówić:10 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Pierwsza moneta z nowej, niezwykłej serii "Bohaterki"! Seria ta prezentuje niezwykle waleczne i odważne kobiety, które wpłynęły na losy wielu ludzi.

Hua Mulan to bohaterka pochodząca z chińskiej legendy. Według spisanej za czasów dynastii Song "Ballady o Mulan" ojciec Mulan, mimo podeszłego wieku, ze względu na brak dorosłego męskiego potomka otrzymał powołanie do wojska. Chcąc pomóc ojcu, Hua Mulan przebrała się za mężczyznę i zamiast niego zaciągnęła się do armii. Przez 12 lat brała udział w wojnach, dochodząc do wysokiego stanowiska oficerskiego. Żaden ze współtowarzyszy broni nigdy nie rozpoznał jej prawdziwej płci i tożsamości. Wykazała się ogromną odwagą i determinacją. Udowodniła, że rodzina i honor stanowiła dla niej najwyższą wartość.

Moneta ta jest doskonałą pozycją zarówno inwestycyjną, jak i kolekcjonerską. Została wybita z 2 uncji czystego srebra. Na rewersie znalazła się dynamiczna scena - Hua Mulan gotowa jest do walki. Piękna, kobieca postać została podkreślona za pomocą kolorowych kwiatów magnolii; „Huā” oznacza po chińsku „kwiat”, natomiast „Mùlán” to magnolia. Imię głównej bohaterki legendy nie jest bez znaczenia, a to dlatego, że w Chinach kwiaty magnolii stanowią symbol czystości oraz szlachetności. Dodatkowo, monetę ozdabia wstawka 3D w postaci właśnie magnolii. Obok wojowniczki umieszczono wizerunek smoka, który jest symbolem ducha przodków Mulan. 

Na awersie zostały umieszczone ornamenty oraz symbole bohaterki; miecz, którym Mulan ścięła swoje włosy, aby upodobnić się do mężczyzny oraz kwiat magnolii. Moneta zapakowana jest w eleganckie, drewniane pudełko umieszczone w kobiecej obwolucie. Całość uzupełnia certyfikat autentyczności.

 

Projekt monety:

5$ Hua Mulan - Bohaterki 2 oz Ag 999 2021 Niue 5$ Hua Mulan - Bohaterki 2 oz Ag 999 2021 Niue

 

Model 3D:

5$ Hua Mulan - Bohaterki 2 oz Ag 999 2021 Niue 5$ Hua Mulan - Bohaterki 2 oz Ag 999 2021 Niue

 

5$ Hua Mulan - Bohaterki 2 oz Ag 999 2021 Niue

 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii