BESTSELLERY OSTATNICH MIESIĘCY

Ostatnie miesiące był dla nas bardzo pracowite. Po wielu latach zmieniliśmy siedzibę, ulepszyliśmy także nasz system informatyczny. Wszystko po to, aby sprostać oczekiwaniom naszych Klientów. Nasza oferta z tego powodu była ograniczona, jednak kilka perełek numizmatycznych było chętnie nabywanych przez inwestorów. Zapraszamy na podsumowanie ostatnich miesięcy.  

 

Miejsce 5: 5$ Atlantyda - Legendarne Krainy

Zestawienie otwiera moneta, która pobudza wyobraźnię poszukiwaczy skarbów na całym świecie. Atlantyda, bo o niej mowa, jest pierwszą monetą z serii "Legendarne Krainy". Do dzisiaj krążą po świecie różne teorie na temat położenia tego zaginionego miasta. Czy kiedyś dowiemy się prawdy? Ciężko powiedzieć. Póki co Atlantydę możemy podziwiać na srebrnej monecie wybitej z 2 uncji czystego srebra. Całość została poddana oksydowaniu, dzięki czemu moneta nabrała szlachetności. Wybrane elementy zostały poddane złoceniu. Nakład tej monety wynosi tylko 500 sztuk i jest chętnie nabywany przez fanów tajemnic. 

Bestsellery ostatnich miesięcy w Mennicy Gdańskiej

 

Miejsce 4: 5 Marek Columbia i Germania - Allegories, 1 oz Ag 999

W ostatnich miesiącach inwestorzy docenili srebro. Najczęściej do sprzedaży trafiają monety 1 uncjowe, ze znanych światowych mennic. Wszystkie te cechy posiada moneta wybita przez Germania Mint. Jest to już druga odsłona serii "Allegories", na której widnieje personifikacja narodu niemieckiego. Na każdej kolejnej odsłonie z serii, Germanii towarzyszy personifikacja innego narodu. Druga emisja prezentuje Columbię. 

Bestsellery ostatnich miesięcy w Mennicy Gdańskiej

 

Miejsce 3: 5$ Bitwa pod Salaminą - Bitwy Morskie 

Podium otwiera pierwsza moneta z nowej serii "Bitwy Morskie". Jedną z najsłynniejszych bitew starożytnego świata była bitwa pod Salaminą, kiedy to wojska greckie zdołały oprzeć się liczniejszym wojskom perskim. Mówi się, że bitwa ta zmieniła bieg historii. Właśnie dlatego to ta bitwa znalazła się na pierwszej monecie z serii. Na rewersie widnieje wizerunek greckich wojsk taranujących wojska perskie. Wysoki relief podkreśla każdy szczegół monety. Na samej górze znalazło się miejsce dla wstawki z drewna lapacho, czyli najtwardszego gatunku drewna na świecie. Na wstawce został umieszczony wizerunek delfina, który dla starożytnych żeglarzy był symbolem szczęścia i bezpiecznego powrotu do domu. Wielu fanów zarówno historii, jak i żeglarstwa postanowiło nabyć tę monetę jako swój własny symbol szczęścia i inwestycji

Bestsellery ostatnich miesięcy w Mennicy Gdańskiej

 

Miejsce 2: Sztabka złota PAMP, 1 oz 

Ostatnie miesiące upływają nam pod dużym znakiem zapytania. Kryzys odczuwalny jest dla każdego z nas, a jego konsekwencje są trudne do przewidzenia. Właśnie dlatego wiele osób zdecydowało się na ulokowanie swoich oszczędności w złocie. Jest to bardzo stabilne źródło zarówno oszczędności, jak i inwestycji - z roku na rok rośnie cena uncji złota i nic nie zapowiada zmiany tej tendencji wzrostowej. Najchętniej kupowaną formą złota był sztabki z certyfikatem LBMA, o wadze 1 uncji.

Bestsellery ostatnich miesięcy w Mennicy Gdańskiej

 

Miejsce 1: 5$ Guan Yu - Chińscy Bohaterowie

Guan Yu bardzo szybko podbił serca kolekcjonerów nie tylko w Polsce. Cała dostępna partia monet rozeszła się w błyskawicznym tempie. Historia starożytnych Chin jest fascynująca, inspiruje ona wielu ludzi, w tym twórców. Nasz moneta została wybita z 2 uncji czystego srebra próby 999. Zarówno rewers, jak i awers monety zawiera bardzo szczegółowe grawerowanie ukazujące Guana Yu wraz z postaciami z chińskiej mitologii, a także z chińskimi ornamentami. Selektywne złocenie podkreśla specyficzną broń bohatera. Nakład monety wynosi 500 sztuk, a każdy egzemplarz zapakowany jest w tematyczne opakowanie wraz z certyfikatem autentyczności

Bestsellery ostatnich miesięcy w Mennicy Gdańskiej

 

  

 

Autor: Izabela Lemańczyk