Opinie Opinie

5$ Guan Yu - Chińscy Bohaterowie

2 oz Ag 999 Złocenie

Nominał 5 $
Państwo Niue Island
Metal Ag 999
Waga 62,2 g
Rozmiar Ø 45 mm
Stempel Oksydowany
Dodatki Wysoki Relief
Dodatki Selektywne złocenie
Dodatki Numerowany Rant
Nakład 500 szt.
Data emisji 2020-02
Akcesoria Certyfikat, Pudełko

Cena: 1 646,97 zł

Cena: 1 599,00 zł

DATA WYSYŁKI MONET: OD 30 MARCA 2020.

Pierwsza moneta z nowej serii "Chińscy Bohaterowie". Wychodząc na przeciwko fascynacji dalekim wschodem, postanowiliśmy stworzyć serię monet poświęconych największym chińskim bohaterom.

Na pierwszej monecie znalazł się Guan Yu. Jest on jedną z najbardziej znanych historycznych postaci starożytnych Chin. Żył w latach 162 - 219 p.n.e.. Był on wybitnym generałem, wykazującym się odwagą, uczciwością i mądrością. Słyną ze swojej niezwykłej lojalności. 

Był on wielbiony Chińczyków do tego spotkania, że po śmierci został ogłoszony bogiem. Jest czczony do dzisiaj, szczególnie w południowych Chinach. Figurki z jego postacią znajdują się w większości chińskich domów. 

Moneta została wybita z dwóch uncji czystego srebra próby 999. Wysoki relief doskonale ukazuje wszystkie szczegóły dopracowanego projektu. Rewers monety przedstawia wojownika walczącego z demonami. Jego charakterystyczna broń została poddana złoceniu

Awers monety został ozdobiony przepięknymi chińskimi ornamentami. Nakład wynosi jedynie 500 sztuk!

Projekty monet:

Guan Yu - Chiński Bohaterowie, moneta kolekcjonerska Mennicy Gdańskiej Guan Yu - Chiński Bohaterowie, moneta kolekcjonerska Mennicy Gdańskiej

Produkty powiązane

W tej samej serii/kategorii