Turniej Przeznaczenia

Nad tą niespodzianką spędziliśmy trochę czasu i  cieszymy się, że w końcu możemy Wam o niej opowiedzieć!

Razem z naszym partnerem technologicznym, firmą ClickMeeting organizujemy wydarzenie online - charytatywny quiz całkowicie poświęcony Wiedźminowi. Nagrody główne to oczywiście monety z Wiedźminem, ale nie tylko!

Cały dochód uzyskany z uczestnictwa w quizie zostanie przekazany Fundacji Hospicyjnej z Gdańska. Zróbmy razem coś dobrego!

 

O quizie

"Turniej Przeznaczenia" to quiz, w którym będziecie mogli sprawdzić Waszą wiedzę na temat uniwersum Wiedźmina. Możecie spodziewać się pytań oczywiście z książek z sagi, ale również z gier komputerowych oraz serialu emitowanego na platformie Netflix. Poziom trudności pytań będzie zróżnicowany - na pewno fani będą mogli się wykazać! Quiz będzie miał głównie formę testu - z czterech możliwych odpowiedzi tylko jedna jest prawidłowa. Jednak to nie wszystko - zdarzą się również dodatkowe pytania na kreatywność... :) Quiz odbędzie się zdalnie, na platformie naszego Partnera Technologicznego - firmy ClickMeeting sp. z o.o. Regulamin quizu dostępny jest [ pod tym linkiem ]. 

 

Termin "Turnieju Przeznaczenia"

Zapraszamy już 21 stycznia 2021 roku (czwartek) o godzinie 19:00, na platformę ClickMeeting. Potrwa od 1 do 2 godzin. W "Turnieju Przeznaczenia" będą mogły wziąć udział tylko zarejestrowane osoby.
Informacje na bieżąco będą aktualizowane w tym wpisie oraz w wydarzeniu "Turniej Przeznaczenia" na facebooku Mennicy Gdańskiej.

 

Koszt udziału

Udział w quizie jest płatny -  10 zł od osoby. Płatność możliwa jest za pośrednictwem PayPal. Cały dochód zostanie przekazany Fundacji Hospicyjnej z Gdańska, której nasza mennica pomaga już od czasu emisji pierwszych monet z Wiedźminem. Tylko osoby, które opłacą wstęp na quiz otrzymają mailowo zaproszenie wraz z linkiem do udziału w "Turnieju Przeznaczenia".

 

Zapisy

Zapisy uczestników na quiz odbywają się [ pod tym linkiem ]. UWAGA! Jeśli ktoś będzie mieć problem z płatnością, prosimy o wiadomość na: marketing@mennica-gdanska.pl 
Warunkiem uczestnictwa jest uiszczenie opłaty oraz podanie imienia i nazwiska wraz z adresem e-mail.
Bardzo ważne jest podanie prawidłowego adresu mailowego - na niego zostanie wysłane zaproszenie wraz z linkiem do quizu! W quizie może wziąć udział maksymalnie 1000 osób, więc kolejność zgłoszeń ma znaczenie! :)

 

Nagrody

Nagrody, jak przystało na mennicę są wartościowe - łączna pula nagród wynosi 10 000 zł! Laureat całego quizu otrzyma niezwykły zestaw dwuuncjowych monet z serii "Wiedźmin", czyli 5$ Ostatnie Życzenie + 5$ Miecz Przeznaczenia. To niebywała gratka dla wszystkich fanów, ale również dla inwestorów. Dodatkowo, otrzyma również komplet wiedźmińskiej sagi, składający się z 8 tomów. Uczestnik, który zajmie drugie miejsce otrzyma monetę 5$ Miecz Przeznaczenia wraz z 8 tomami sagi. Natomiast uczestnik zajmujący 3 miejsce - monetę 5$ Miecz Przeznaczenia. Opis każdej z monet dostępny jest [ pod tym linkiem ]. Natomiast [ tutaj ] możecie poczytać o tym, dlaczego nasze monety to doskonała inwestycja. 
To absolutnie nie wszystko! Na 4 oraz 5 miejsce przewidziane są wspaniałe, ręcznie zdobione karafki, tworzone przez pasjonatów wiedźmińskiego świata: Elwirę Klejzerowicz (craftbyelwi@gmail.com) oraz Marcina Krawca (fotomarcink@gmail.com). Nie pomijamy również dalszych miejsc! Uczestnicy zajmujący miejsca od 5 do 10 otrzymają srebrne monety bulionowe - na dobry start w kolkcjonerstwo ;).
Dodatkowo, każdy uczestnik otrzyma bon zniżkowy na naszą wiedźmińską monetę! Szczegółowe nagrody opisane są w regulaminie Turnieju Przeznaczenia.

 Miecz%20Przeznaczenia%20Wied%C5%BAmin%202%20oz%20monety%20z%20Wied%C5%BAminem%20(2).jpg

 

Prowadzący

Szczytne cele, wyjątkowa tematyka - a prowadzący świetnie odnajduje się w  wiedźmińskim klimacie. Zapowiada się naprawdę znakomita zabawa! "Turniej Przeznaczenia" poprowadzi bowiem Wojciech Tremiszewski - aktor, scenarzysta, dramatopisarz, reżyser. Przez wiele lat występował z Kabaretem Limo; od połowy zeszłej dekady współtworzy trójmiejską scenę impro (W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, Improskład, W Trzech Osobach, Jachimek - Tremiszewski Trio, Sam Termos); występował w programach telewizyjnych "I Kto To Mówi?", "Dzięki Bogu Już Weekend", "Orłoś Kontra". W popularnym serialu improwizowanym "Spadkobiercy" wciela się w postać Warrena. Dyrektor artystyczny jednego z największych ogólnopolskich festiwali impro - Podaj Wiosło.

 

Fenomen Wiedźmina

Wiedźmin stał się ikoną polskiej fantastyki w światowej popkulturze. Po ogromnym sukcesie książek i gier komputerowych oraz emisji głośnego serialu przez platformę Netflix do grona miłośników uniwersum Wiedźmina dołączają kolejne pokolenia, które w czasach szczytowej popularności prozy Andrzeja Sapkowskiego były zbyt młode na opowieści o Białym Wilku, a obecnie odkrywają ten świat z dużym entuzjazmem.

Mennica Gdańska w listopadzie 2020 rozpoczęła przedsprzedaż drugiej serii monet kolekcjonerskich z wizerunkiem Wiedźmina. Nakład pierwszych monet z serii, wyemitowanych w 2019 roku wyprzedał się całkowicie! Jest to jeden z powodów zorganizowania wydarzenia online na dużą skalę. Srebrne monety kolekcjonerskie będą nagrodami głównymi w quizie wiedzy o świecie Wiedźmina. Naszą motywacją jest również działanie pro-społeczne i charytatywne. Chcemy połączyć ciekawe wydarzenie, które może zaangażować nawet 1000 osób z całej Polski ze zbiórką pieniędzy dla gdańskiego hospicjum.

 

Ten Turniej jest Twoim przeznaczeniem!

 

 

Wyniki quizu

Łącznie na quiz online zarejestrowało się 415 uczestników, co w efekcie spowodowało przekazanie Fundacji Hospicyjnej kwoty 4150 zł. Nicki uczestników plasujących się w kolejności na miejscach 1-8, wraz z punktacją:

1. Tassarinian 60455
2. maciej.pioro 59814
3. Kbaczyns 59210
4. krasnickit 58452
5. damian.za 58174
6. kingman1 57908
7. HonestMac 57567
8. grabarz941 57295

 

 

Autor: Izabela Lemańczyk