5$ Amerykański Orzeł - Golden Ring

1 oz Ag 999

Na zamówienie
5$ Amerykański Orzeł - Golden Ring 1 oz Ag 999 2022
Nominał
1 $
Państwo
USA
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 40,60 mm
Stempel
BU
Dodatki
Selektywne złocenie
Nakład
500 szt.
Data emisji
2022-01
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Golden Ring
Cena: 91,55 €
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.


 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Amerykański Orzeł to moneta inwestycyjna posiadająca wagę jednej uncji oraz próbę kruszcu 999.

Jest to popularna moneta inwestycyjna, wybijana przez United States Mint. Personifikacja Wolności jest nieodłącznym elementem związanym z historią Stanów Zjednoczonych.

Ciekawostką jest fakt, iż "Amerykański Orzeł" wybijany jest stemplem odwróconym - awers jest odwrócony w stosunku do rewersu o 180 stopni.

Wizerunki widniejące na awersie i rewersie zostały uszlachetnione złotem, dzięki czemu szczegóły Lady Liberty i Orła zostały uwydatnione. Ruten użyty w tle dodatkowo podkreślił ten efekt, a moneta zyskała nowy, wyrazisty wygląd. Złoto pokrywa również brzeg i krawędź, stąd nazwa serii „Golden Ring”. Opakowanie zawiera monetę w kapslu Quadrum oraz spersonalizowaną owijkę, z dopasowanym wzorem, szczegółową specyfikacją i numeracją monet. Edycja ta jest limitowana do 500 sztuk

Tegoroczna moneta otrzymała indywidualnie wygrawerowany numer.

Moneta nie jest prawnym środkiem płatniczym, ponieważ jest adaptacją oryginalnego prawnego środka płatniczego, uszlachetnionego w prywatnej mennicy, która w żaden sposób nie jest powiązana z US Mint.
Monety uszlachetniane nie są wyrobami menniczymi. W związku z powyższym stan monet uszlachetnianych może odbiegać od stanu menniczego, na monetach mogą pojawiać się różnego rodzaju rysy, drobne uszkodzenia.

W tej samej serii / kategorii