0 euro Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

Banknot

Dostępny
0 euro Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
0 €
Państwo
Polska
Rozmiar
135 x 74 mm
Nakład
4000 szt.
Data emisji
2021-05
Akcesoria
Blister
Seria
0 euro
Dostępność
Dostępny
69,00 zł 24,15 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 31,05 zł

Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Jedyny w swoim rodzaju banknot o nominale 0 euro.

Banknot 0 Euro Souvenir to projekt, który został zapoczątkowany w 2015 r. we Francji i rozprzestrzenił się na całą Europę. Banknot wykonano w 100% z bawełnianego papieru, czyli takiego, z jakiego produkuje się oryginalne banknoty euro. Zawiera on wiele zabezpieczeń przed fałszerstwem, m.in. hologram, znak wodny, mikrodruk, elementy ochronne UV itp.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju to placówka muzealna utworzona w 1968 r. Obecnie, oprócz działalności muzealniczej, produkuje w niewielkich ilościach papier czerpany według dawnej technologii na oryginalnych zabytkowych maszynach.

Otwarcia części Muzeum Papiernictwa dokonał 26 lipca 1968 r. minister leśnictwa i przemysłu drzewnego Roman Gesing. Pokazową produkcję papieru czerpanego uruchomiono w 1971 r., drukarnię typograficzną w 1974 r., a nową ekspozycję przedstawiającą wyroby polskiego przemysłu papierniczego dwa lata później.

Obecnie dusznickie muzeum jest jednym z ważniejszych obiektów turystycznych na Ziemi Kłodzkiej – roczna frekwencja kształtuje się na poziomie 70 tys. osób.

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii