0 Euro Częstochowa - Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II

Banknot

Dostępny

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
0 €
Państwo
Polska
Rozmiar
135 x 74 mm
Nakład
4000 szt.
Data emisji
2020-10
Akcesoria
Folder Emisyjny
Seria
0 euro
Dostępność
Dostępny
64,23 zł 22,48 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 35,55 zł

Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Polska emisja banknotu 0 euro! Jedyny w swoim rodzaju banknot o nominale 0 euro poświęcony Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Uwaga! Maksymalnie można zakupić 2 sztuki banknotu na jedną osobę!

Banknot 0 Euro Souvenir to projekt, który został zapoczątkowany w 2015 r. we Francji i rozprzestrzenił się na całą Europę. Banknot wykonano w 100% z bawełnianego papieru, czyli takiego, z jakiego produkuje się oryginalne banknoty euro. Zawiera on wiele zabezpieczeń przed fałszerstwem, m.in. hologram, znak wodny, mikrodruk, elementy ochronne UV itp.

Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie – prywatne muzeum, założone w sierpniu 2011 roku z inicjatywy częstochowskiego biznesmena i filantropa Krzysztofa Witkowskiego. Szczególnie ważną rolę w Muzeum odgrywa sposób ekspozycji zbiorów - m. in. niekonwencjonalne oświetlenie kolekcji składające się z ponad pięćdziesięciu tysięcy punktów świetlnych. Powstanie Muzeum w Częstochowie jest symboliczne i nawiązuje do wspaniałej tradycji pielgrzymowania, z jakiej Częstochowa słynie na całym świecie. W zbiorach muzeum znajdują się głównie monety i medale z wizerunkiem papieża Jana Pawła II. Uważa się, że jest to największa kolekcja tego typu na świecie. Uzupełnieniem zbiorów numizmatów są znaczki pocztowe z wizerunkiem Jana Pawła II oraz repliki przedmiotów liturgicznych i ubioru papieża. Łączna ilość eksponatów szacowana jest na około 11 tysięcy pozycji.

Nakład: 4000 sztuk

W tej samej serii / kategorii