Wywiad z Mennicą Gdańską

Aktualności!

Oto wywiad z nami przeprowadzony na Światowych Targach Numizmatycznych w Berlinie!

Miłej lektury!

    

    

Mennica Gdańska zaprezentowała się po raz pierwszy w Berlinie podczas ostatnich Światowych Targów Numizmatycznych.

Dowiedzieliśmy się, że Mennica Gdańska z siedzibą w Polsce chce zaistnieć na europejskiej scenie. „Nowy” dzieciak na scenie numizmatycznej będzie polegał na swoich wartościach aby poczynić postępy i ożywić rynek nowymi pomysłami.

Na targach, Mennica Gdańska mogła poznać ludzi odpowiedzialnych za nowe warsztaty polityki pieniężnej i zgłębić swoją już obszerną wiedzę.

"To rzeczywiście jest nasza pierwsza wystawa monet w Berlinie, ale nadszedł czas dla nas…" wyjaśnia Agata DANIELS, sprzedawca w Mennicy Gdańskiej.

„Uczestniczyliśmy w kilku wystawach w Azji, i doświadczyliśmy wielu pozytywnych kontaktów i transakcji. Więc postanowiliśmy zaprezentować się na największej światowej wystawie. Mamy nadzieję na wiele pozytywnych wrażeń."

Założona w 2010 roku w Polsce, w sercu Gdańska, Mennica Gdańska ma nowe warsztaty monetarne!

Nie była światowo znana podczas swoich kilku lat istnienia, lecz teraz nabiera wielkiej wartości w świecie numizmatyki.

Pomysł szefa mennicy, Łukasza ROSANOWSKIEGO, był doskonały.

„Dużo eksperymentowaliśmy, wiele się nauczyliśmy, lecz w ciągu kilku lat praktyki zaistnieliśmy na międzynarodowym rynku i nabraliśmy światowego znaczenia. Współpracujemy z wielkimi mennicami, takimi jak Perth Mint, Royal Canadian Mint i innymi na całym świecie. To ogromny sukces po ośmiu latach istnienia!”

PASJA, MONETY ...

"Nasz szef pasjonuje się numizmatyką od swojego najbardziej wczesnego dzieciństwa", wyjaśnia Agata DANIELS "i to było dla niego normalne, aby wybrać zawód odpowiadający jego zainteresowaniom. "

A od lat wiadomo, że kiedy pasja idzie w parze z ciężką pracą, można osiągnąć wielkie rzeczy… Z klientami w Europie oczywiście, ale także w Azji i Stanach Zjednoczonych.

Mennica Gdańska, zamierza zająć wiodące miejsce na rynku międzynarodowym, poprzez rozwijanie swoich działań na zewnątrz granic Polski. Kluczowa moneta wydana przez Mennicę, jest dziś popularną monetą o walucie 5 dolarów.

"Zajęło to sporo czasu, ciężka praca i skupianie się na celu.”

W ofercie Mennicy znajduje się również Katalog monet Australii i Oceanii, który wyprzedał się za granicę.

„Mamy jeszcze tylko kilkadziesiąt egzemplarzy. Tworzenie katalogu zajęło nam trzy lata, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, który przedstawia naszą specjalistyczną wiedzę na ten temat" mówi Agata DANIELS.

SERIA KATAKLIZMY - TRZĘSIENIE ZIEMI

Sześć osób pracuje dzisiaj w Mennicy Gdańskiej. Są to w zasadzie projektanci i twórcy, marketingowcy, a także sprzedawcy. Mennica nie ma warsztatu produkcyjnego i monety nie są wybijane wewnętrznie. Pracownicy wyjaśniają:

"Współpracujemy z innymi mennicami, zwłaszcza z Mennicą Polską, która wybija nasze monety, ale z drugiej strony jesteśmy wyłącznymi dystrybutorami naszych produktów. Wszystkie monety wymyślane są przez nas, więc są sprzedawane przez nasze zespoły".

Monety są wybijane zasadniczo w metalach szlachetnych, w złocie lub srebrze. Pięć wydań jest tworzone każdego roku i Mennica ma nadzieję na zwiększenie tej produkcji w nadchodzących miesiącach, wraz z przybyciem nowych międzynarodowych klientów.

Na rok 2018 zaplanowaliśmy wydanie nowej monety, czyli „Trzęsienie Ziemii” wyjaśnia Agata DANIELS, "kolejną w tej serii będzie Huragan. W tym temacie przeznaczamy 1% zarobku z każdej monety na rzecz stowarzyszenia, które zajmuje się pomaganiem ludziom, którzy cierpią z powodu tych tragedii".

Mennica Gdańska rozwinie również swoje poprzednie serie, czyli „Imperial Art” oraz „Kod Przyszłości” – cały ich poprzedni nakład został wyprzedany.

Jakby nie patrzeć, Mennica Gdańska pokonała baaardzo długą drogę w ciągu 8 lat swojej działalności i nie są nawet w połowie! Wciąż się rozwijają i z pewnością możemy im przewidzieć świetlaną przyszłość!

 

 

 

   

 

 

   

  

 

  

 

Autor: Agata Daniels