Żebrowski o monecie z Wiedźminem: „Jezu, jaka cudowna!” Gwiazdy z monetą

Żebrowski o monecie z Wiedźminem: „Jezu, jaka cudowna!” Gwiazdy z monetą

 Stworzona we współpracy z Andrzejem Sapkowskim moneta z Wiedźminem zrobiła piorunujące wrażenie nie tylko na fanach Sagi o Wiedźminie, ale również na polskich gwiazdach, związanych z produkcją serialu „Wiedźmin”.

 

Tomasz Bagiński 

W styczniu spotkaliśmy się z Tomaszem Bagińskim - wybitnym polskim twórcą, reżyserem, animatorem oraz producentem wykonawczym najnowszego serialu „Wiedźmin” na platformie Netflix.
Podczas spotkania wysłuchaliśmy wielu interesujących historii ze świata filmowego.
My z kolei przybliżyliśmy Panu Tomaszowi świat współczesnej numizmatyki oraz oczywiście opowiedzieliśmy jak wyglądała produkcja naszych monet z Wiedźminem.
Pan Bagiński otrzymał swój egzemplarz monety – nie mogło być inaczej! :)
Od tego spotkania naszą gablotę zdobią pudełka na Wiedźmina z autografem Pana Bagińskiego. 
 

 Gwiazdy z monetą

Gwiazdy z monetą

 

Maciej Musiał 

Kolejne nasze spotkanie odbyło się z Maciejem Musiałem – aktorem, który wcielił się w postać Sir Lazlo w najnowszym serialu „Wiedźmin” na platformie Netflix. Grał rycerza Cintry, służącego królowej Clanthe, którego zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa Ciri – wnuczce królowej.
Pan Maciej opowiedział nam o pracy na planie filmowym, którego główne umiejscowienie było w Budapeszcie. Mogliśmy się przekonać, jak to jest być aktorem młodego pokolenia występującym w tak dużym przedsięwzięciu.
Nasi pracownicy odwdzięczyli się opowiadaniem o polskiej i światowej numizmatyce. Pan Musiał być żywo zainteresowany monetą z Wiedźminem – zachwycał się szczegółowością wszystkich detali rewersu i awersu, a także zadawał pytania związane z monetami kolekcjonerskimi.
Po spotkaniu aktor wrócił do siebie wraz ze swoim egzemplarzem Wiedźmina :)
Pan Maciej podpisał dla nas również pudełka, które zdobią już naszą gablotę. 

Gwiazdy z monetą

Gwiazdy z monetą

Gwiazdy z monetą

Michał Żebrowski 

Pod koniec stycznia mieliśmy również okazję spotkać się w Teatrze 6.piętro z Panem Michałem Żebrowskim - wybitnym polskim aktorem, który przed laty wcielił się w postać samego Geralta z Rivii w polskiej produkcji, a w najnowszym serialu "Wiedźmin" na platformie Netflix podkładał głos pod polski dubbing głównej postaci.
Pan Michał opowiedział nam wiele ciekawych wspomnień z planu filmowego - jak to było tworzyć serial fantasy w polskiej rzeczywistości, a także jaką trudnością okazały się kolorowe soczewki i...białe, ciężkie wiedźmińskie włosy :) Dla wielu Polaków postać Geralta nieodłącznie kojarzy się właśnie z Panem Żebrowskim.
My przybliżyliśmy trochę temat inwestowania w kruszec i monety kolekcjonerskie, a na scenie teatru przekazaliśmy Panu Żebrowskiemu monetę do rąk własnych :) Jest nam bardzo miło, że moneta spotkała się z tak pozytywnym odbiorem! "Po latach dostałem wyróżnienie ze szczególnie bliskiego mi Gdańska. Bardzo dziękuję, że dostałem monetę. Mega fajny pomysł. Jaka cudowna!" mówił aktor.
Nasi pracownicy są fanami talentu Pana Żebrowskiego, dlatego Pan Michał podpisał dla nas pudełka na monety, które dołączyły do naszej małej wiedźmińskiej „kolekcji”. 

Gwiazdy z monetą

Gwiazdy z monetą

Gwiazdy z monetą

Gwiazdy z monetą

Gwiazdy z monetą

Bardzo dziękujemy wszystkim za spotkanie! Cieszymy się, że wspaniały polski produkt, jakim jest „Wiedźmin” uzyskał taką sławę również za granicami naszego kraju. Powyższe postacie przyczyniły się do rozpropagowania popularności Wiedźmina.
Seria naszych monet składać się będzie z 8 emisji, odpowiadającym książkom w głównej wiedźmińskiej sadze. Kto wie, gdzie i do kogo powędrują kolejne egzemplarze monety...:).

 

Autor: Zespół Mennicy Gdańskiej