5$ Taizong of Tang - Legendy o Wielkich Chińskich Cesarzach

2 oz Ag 2024

Wkrótce

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Selektywne złocenie
Nakład
500 szt.
Data emisji
2024-03
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Legendy o Wielkich Chińskich Cesarzach
Dostępność
Wkrótce
2024-06-28
Przedsprzedaż
Cena: 1 200,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Taizong z dynastii Tang jest trzecią monetą z serii Legendy Wielkich Chińskich Cesarzy. Wcześniej znany jako Książę Qin, o imieniu osobistym Li Shimin, był drugim cesarzem dynastii Tang w Chinach, panując od 626 do 649 roku. Tradycyjnie uważany jest za współzałożyciela dynastii ze względu na rolę, jaką odegrał w zachęcaniu swojego ojca, Li Yuana (Cesarza Gaozu), do buntu przeciwko dynastii Sui w Jinyang w 617 roku.

Taizong odegrał kluczową rolę w pokonaniu kilku najbardziej niebezpiecznych przeciwników dynastii i umocnieniu jej władzy nad Chinami. Taizong uważany jest za jednego z największych cesarzy w historii Chin, dlatego jego panowanie stało się wzorem, na podstawie którego oceniano wszystkich przyszłych cesarzy. Jego era, określana jako "Panowanie Zhenguan (chiń. 貞觀之治; pinyin: Zhēnguàn Zhī Zhì)", uważana jest za złoty wiek w starożytnej historii Chin i była traktowana jako obowiązkowy materiał do nauki dla przyszłych następców tronu. Taizong kontynuował rozwój systemów egzaminacyjnych. Nakazał swoim urzędnikom lojalność wobec polityki, a nie ludzi, w celu eliminacji korupcji. W okresie Zhenguan, Chiny Tangów rozkwitały ekonomicznie i militarnie. Ponad sto lat po jego śmierci Chiny cieszyły się prosperitetem i pokojem, wynikającym z umocnienia ochrony cesarskiej nad chińskimi regionami.

Ta srebrna moneta o masie 2 uncji jest trzecią emisją z serii „Legendy wielkich chińskich cesarzy”. Moneta ma wysoki relief, jest selektywnie pozłacana, ma antyczne wykończenie i jest dostarczana w etui wraz z certyfikatem autentyczności. Limitowana edycja, tylko 500 sztuk na całym świecie!

Link do produktu w interaktywnym katalogu monet - Catalog of Coins:

https://catalogofcoins.com/catalog/taizong-of-tang,4806

W tej samej serii / kategorii