50$ Chrzest Ognia - Wiedźmin

1 kg Ag 999

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
50 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
1 kg
Rozmiar
Ø 100 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Agat
Dodatki
Wysoki Relief
Nakład
100 szt.
Data emisji
2024-01
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Wiedźmin
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 12 000,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

Maksymalnie możesz zamówić:2 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Kultowa seria Wiedźmin powraca w odsłonie piątej już kilogramowej monety Chrzest Ognia, wybitej z czystej próby srebra 999. Monetę zdobi wyjątkowy kamień – żółty agat, imitujący słońce na niebie i chorągwi, a wysoki relief nadaje monecie głębi i pozwala kolekcjonerom przenieść się do wiedźmińskiego świata. 

Sceny ukazane na monecie, zarówno na rewersie, jak i na awersie numizmatu przedstawione są bardzo dynamicznie i pozwalają odbiorcy zagłębić się w przygody Geralta z Rivii. 

Rewers monety przedstawia scenę walki o most na Jarudze w momencie, gdy Geralt i Cahir porwali do boju cofające się pod naporem Nilfgaardczyków wojska królowej Meve. Pośrodku wiedźmin Geralt wyprowadza sztych mieczem w nadbiegającego przeciwnika, krótko po tym jak rzucił zaklęcie Aard, które wznieciło ogień i zamęt w nilfgaardzkich szeregach. Za nim Cahir na zdobytym wierzchowcu zagrzewa do walki liryjskie wojsko. 

Na pierwszym planie chorąży z doborowego pułku cesarza Emhyra ściska w garści, łopoczącą nad bitewnym zgiełkiem chorągiew imperium z płonącym słońcem. 

Płonące słońce to godło cesarstwa Nilfgaardu. Na rewersie widnieje zarówno na tarczy żołnierza, który walczy z wiedźminem oraz na chorągwi, górującej nad całą sceną w postaci zdobienia agatem.

Awers monety przedstawia scenę przygody drużyny Geralta podczas przeprawy przez rzekę Jarugę, gdzie wpadają w sam środek konfliktu zbrojnego między oddziałami Nilfgaardu a liryjskimi partyzantami królowej Meve. Wiedźmin i jego kompania, ścigani brzegiem przez żołnierzy, usiłują utrzymać prom na środku nurtu, by nie wpaść w ręce wroga.

Moneta została wybita w ograniczonym nakładzie 100 sztuk – to prawdziwy unikat na skalę światową. 

Mennica Gdańska, jako jedyna firma numizmatyczna na świecie, wydaje monety z wizerunkiem książkowego wiedźmina, dzięki licencji udzielonej przez wybitnego pisarza – Andrzeja Sapkowskiego. 

Projekt monety:

1kg-BaptismOfFire-Rewers.jpg

UWAGA! Przy zakupie tego towaru obowiązuje limit: 2 szt. (maksymalna dozwolona ilość we wszystkich zakupach klienta).

W tej samej serii / kategorii