2$ Curupira - Świat Kryptyd

1 oz Ag 999

Dostępny
Nominał
2 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 40 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Druk UV
Nakład
1000 szt.
Data emisji
2023-03
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Świat Kryptyd
Cena: 519,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Kolejna moneta z serii "Świat Kryptyd". W serii tej znajdzie się 12 monet kolekcjonerskich z unikalnymi postaciami. Do tej emisji zostanie dołączona specjalna mapa, dzięki której będzie można trzymać całą kolekcję uporządkowaną. 

     

Curupira to małe, humanoidalne stworzenie z wierzeń brazylijskich. 

Jego charakterystyczną cechą są włosy w kolorze czerwonym bądź pomarańczowym. Jest humanoidalną istotą, przypominającą człowieka lub krasnala, z jedną różnicą - jego stopy są tyłem. Stworzenie mieszka w lasach Brazylii i wykorzystuje swoje nietypowe stopy do tworzenia śladów na ziemi, aby wprowadzić myśliwych i podróżnych w błąd. Jest w stanie również tworzyć iluzje i wydawać dźwięki, które są jak głośny gwizdek, doprowadzając swoją ofiarę do strachu i szaleństwa. Poluje jednak głównie na kłusowników i myśliwych, którzy biorą z lasu więcej, niż rzeczywiście potrzebują. Atakuje również ludzi, którzy polują na zwierzęta, podczas gdy te opiekują się potomstwem.

  

Kryptyda – hipotetyczne zwierzę, którego istnienie jest obiektem badań kryptozoologów, lecz nie zostało potwierdzone przez zoologię. Kryptydy to zwierzęta uznane za dawno wymarłe bądź znane z przekazów. Niekiedy wyróżnia się także kryptydy człekokształtne, np. Yeti, Wielka Stopa.

   

Zdjęcie poglądowe.

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii