Zestaw: Chrzest Ognia 2 oz + Stanisław Lem 2 oz

2 x 2 oz Ag 999

Wkrótce
Nominał
5 $
Nominał
10 €
Państwo
Niue Island
Państwo
Malta
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Selektywne złocenie, miedziana wstawka
Dodatki
Druk UV, Druk fluorescencyjny
Nakład
2000 szt.
Data emisji
2022, 2023
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Wiedźmin
Seria
Stanisław Lem, Mistrz Fantastyki
2023-06-30
Przedsprzedaż
2 798,00 zł 2 698,00 zł Zaoszczędź 100,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 2 698,00 zł

Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Maksymalnie możesz zamówić:3 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Wyjątkowy zestaw inwestycyjny złożony ze srebrnych monet kolekcjonerskich! Połączenie dzieł dwóch wybitnych polskich pisarzy, którzy zmienili obraz fantastyki!

Bardzo limitowana ilość: jedynie 10 zestawów! Przy zakupie tego towaru obowiązuje limit: 3 szt. (maksymalna dozwolona ilość we wszystkich zakupach klienta). 
Kupując ten zestaw oszczędzasz 100 zł.

UWAGA! Cena produktu może ulec zmianie, nawet w koszyku, na ostatnim etapie składania zamówienia.

   

1) Pierwsza moneta w zestawie to wielki powrót Wiedźmina! W tym roku przedstawiamy piątą emisję monety z serii "Wiedźmin", czyli Chrzest Ognia. Moneta Chrzest Ognia wybita jest z 62,2 gramów srebra próby 999. Rewers o średnicy 45 mm przedstawia ważną scenę z książki Andrzeja Sapkowskiego o tym samym tytule. Każdy szczegół rewersu jest znakomicie widoczny dzięki wysokiemu reliefowi, a całość prezentuje się niezwykle plastycznie, podobnie jak świat przedstawiony w książce Sapkowskiego. Uwagę przyciągają również dodatki. Na rewersie umieszczono dodatek w postaci selektywnego złota, które zdobi strzałę Milvy. Kolejny ciekawy element dekoracji to miedziana wstawka imitująca podkowę. Ze względu na indywidualny sposób tworzenia, wstawki mogą się różnić od przedstawionej na zdjęciu i między sobą. Awers zdobią ornamenty i symbole związane z Wiedźminem. Po lewej stronie awersu znajdują się informacje o nominale, próbie srebra i emitencie. Moneta zapakowana jest w eleganckie, drewniane pudełko wraz z certyfikatem autentyczności. Limitowany nakład - 2000 sztuk!

 

2) Drugą monetą w zestawie jest srebrny Stanisław Lem, czyli jedna z pierwszych na świecie monet z serii "Stanisław Lem, mistrz fantastyki". Moneta została wybita z 2 uncji czystego srebra w ograniczonym nakładzie, wynoszącym jedynie 2000 sztuk na cały świat! Czynnik ten sprawia, że jest to doskonała moneta kolekcjonerska. Na rewersie monety widnieje profil Stanisława Lema według fotografii z lat 60., kiedy święcił największe tryumfy i gdy powstały jego najważniejsze powieści i zbiory opowiadań. Na pierwszym planie można zauważyć model rakiety, który znajdował się w jego gabinecie. Stanisław Lem był futurologiem, dlatego monetę poddano uszlachetnieniu wyjątkowymi, nowoczesnymi technikami: tło rewersu zdobi metaliczny kolorowy nadruk, z kolei rakietę selektywnie pokryto złotem. Co więcej - moneta świeci w ciemności! Wybrane elementy wizerunku pokryto drukiem fluorescencyjnym. Na awersie widnieje fragment postaci z rysunku Daniela Mroza z 1972 roku do „Cyberiady” Stanisława Lema. Moneta zapakowana jest w eleganckie drewniane pudełko (drewno naturalne, pudełka mogą różnić się od siebie wyglądem) wraz z certyfikatem poświadczającym jej autentyczność.

    

Zdjęcia monet są poglądowe. Monety w rzeczywistości mogą się nieznacznie różnić.

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii