10$ Handel sprawia, że świat się rozwija - Wtedy i Teraz pozłacana

2 oz Ag 999

Na zamówienie
Nominał
10 $
Państwo
Wyspy Cooka
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Lustrzany
Dodatki
Pozłacanie
Nakład
210 szt.
Data emisji
2023-02
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Cena: 1 399,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.


 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Kolejna moneta z nowej serii "Wtedy i Teraz" jest poświęcona handlowi. Wybito jedynie 210 sztuk z czystego srebra. Monetę zdobi wysoki relief i złocenie, a jest zapakowana w eleganckie pudełko wraz z certyfikatem autentyczności. 

Rewers monety przedstawia scenę portową z XVI/XVII wieku z kupcami, statkami, latarnią morską i budynkami. Z kolei na awersie przedstawiono handel, ale w XXI wieku. Elementy obejmują duży kontenerowiec, giełdę, sztabki złota i srebrne monety, handel kryptowalutami itp. 

Rozkwit handlu datuje się na XVI wiek, kiedy to europejscy żeglarze wyznaczyli szlaki morskie na całym świecie. W tym samym czasie w Antwerpii i Amsterdamie powstały pierwsze giełdy papierów wartościowych. Wszystko to ewoluowało w ciągu kolejnych stuleci w kierunku tego, czym handel jest dzisiaj. Dziś handel jest szybszy, a ciekawe możliwości pojawiły się wraz z kryptowalutami. 

W tej samej serii / kategorii