20$ Mechanizm z Antykithiry - Archeologia i Symbolizm pozłacana

3 oz Ag 999

Wkrótce
Nominał
20 $
Państwo
Wyspy Cooka
Metal
Ag 999
Waga
93,3 g
Rozmiar
Ø 65 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Pozłacanie
Dodatki
Wysoki Relief
Nakład
111 szt.
Data emisji
2023-02
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Archeologia i Symbolizm
2023-08-31
Przedsprzedaż
Cena: 2 799,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Moneta Mechanizm z Antykithiry jest kolejną emisją z serii "Archeologia i Symbolizm". Wykorzystanie ulepszonej technologii ultra-wysokiego reliefu Smartminting©️ stawia tę monetę w zupełnie nowej perspektywie. Limitowany nakład to tylko 111 szt. Moneta jest dostarczana w pięknym pudełku z Certyfikatem Autentyczności

Rewers monety przedstawia pośrodku mechanizm Antikythery w bardzo wysokim reliefie. Wokół mechanizmu Antikythery znajdują się różne rzeźby z antycznej Grecji. Otoczone przez krąg fal i metalowych ornamentów reprezentujących morze i statek, w którym został znaleziony. Awers monety przedstawia standardowe godło Mongolii.

Mechanizm z Antykithiry – starożytny mechaniczny przyrząd zaprojektowany do obliczania pozycji ciał niebieskich. Znaleziony został we wraku obok greckiej wyspy Andikitira (Antikythera, zwyczajowa polska nazwa to Antykithira), między Kíthirą a Kretą, datowany na lata 150–100 p.n.e. Do czasu XVIII-wiecznych zegarów nie jest znany żaden mechanizm o podobnym stopniu złożoności. Urządzenie jest prezentowane w kolekcji Narodowego Muzeum Archeologicznego w Atenach.

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii