5$ Marco Polo - Słynni Odkrywcy

2 oz Ag 999 Wstawka 3D

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Numerowany Rant
Dodatki
Wstawka 3D
Nakład
500 szt.
Data emisji
2022-10
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Słynni Odkrywcy
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 1 199,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

Maksymalnie możesz zamówić:10 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

 

Druga moneta ze wspaniałej serii "Słynni Odkrywcy", która przybliża nas do świata pionierów dalekich podróży.

 

Odkryj nowy wymiar numizmatyki z Marco Polo!

 

Na rewersie monety znajduje się Marco Polo. W tle umieszczono pałac Bogd-chana znajdujący się w Ułan Bator. Obok Marco Polo widać karawanę oraz Chana w namiocie, który rozmawia ze stryjem lub ojcem Marco Polo. Moneta ozdobiona jest wstawką 3D w postaci księgi, która została ręcznie pomalowana z największą dbałością o szczegóły.

Z kolei awers monety przedstawia królową Elżbietę II, nominał, kraj emitenta i próbę kruszcu. Z prawej strony awersu znajduje się "ruchomy" pałac wojenny Kubilaj-chana

Wraz z certyfikatem autentyczności, nasza moneta dostępna jest w eleganckim drewnianym pudełku i w tematycznym opakowaniu. Cały zestaw tworzy pasującą do siebie kompozycję.

 

Marco Polo (ur. 15 września 1254 w Wenecji, zm. 8 stycznia 1324 tamże) – wenecki kupiec i podróżnik. Wraz z ojcem i stryjem dotarł do Chin, przemierzając jedwabny szlak. Był on jednym z pierwszych przedstawicieli Zachodu, który dotarł do Państwa Środka. Jego podróże zostały spisane w książce znanej jako Opisanie świata przez Rustichella z Pizy w czasie, gdy Marco Polo przebywał w niewoli w Genui po przegranej bitwie morskiej między Republiką Wenecką a Republiką Genui. Obecnie Marco Polo jest uważany za jednego z największych podróżników.

 

Projekt monety:

5$ Marco Polo - Słynni Odkrywcy 2 oz Ag 999 2022 

 

Model 3D:

5$ Marco Polo - Słynni Odkrywcy 2 oz Ag 999 2022 Hej, Przesyłam dane do maila kolekcje@mennica-gdanska.pl  Nazwa domeny mailowej: puste Server SMTP : mennicagdanska-pl01i.mail.protection.outlook.com Nazwa użytkownika SMTP: kolekcje@mennica-gdanska.pl Hasło: puste lub Quc46504 Szyfrowanie : TLS Port : 25

 

  

Zdjęcia monety są poglądowe. Moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

  

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii