10 Cedi Słoneczniki, Vincent Van Gogh - Witraże

2 oz Ag 999

Wkrótce
Nominał
10 Cedi
Państwo
Ghana
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
70 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Druk UV
Nakład
500 szt.
Data emisji
2022-08
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Witraże
2023-01-31
Przedsprzedaż
Cena: 1 199,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Druga moneta z serii "Witraże". Przedstawia ona słynne obrazy w technice witrażu.

Wspaniałe dzieło holenderskiego malarza trafiło do świata numizmatyki. Ta srebrna, dwu uncjowa moneta jest doskonałym pomysłem na prezent dla każdego miłośnika sztuki i malarstwa. Obraz został naniesiony na monetę dzięki zastosowaniu druku UV

Pod koniec XIX wieku słoneczniki cieszyły się dużą popularnością, miały symbolizować radość życia. Także artyści chętnie sięgali po słoneczniki, które w tym okresie stały się popularnym motywem w sztuce. Van Gogh musiał zetknąć się z obrazami słoneczników w czasie studiów w Antwerpii. Pierwsze próby ich przedstawienia podjął już w Paryżu, gdzie powstały cztery obrazy ze słonecznikami, jednak dopiero w słońcu Prowansji zdołał uzyskać efekt doskonały.

Vincent van Gogh wielokrotnie powracał do tych samych krajobrazów, scen, twarzy czy przedmiotów. Jeśli chodzi o słoneczniki, łącznie powstało 11 dzieł na ich temat: 4 w Paryżu i 7 w Arles. Za najwybitniejszy uznaje się obraz zatytułowany „Martwa natura: wazon z dwunastoma słonecznikami”, pochodzący z 1889 roku, a więc z okresu spędzonego w Arles.

W tej samej serii / kategorii