5$ Elżbieta I - Kobiety

2 oz Ag 999

Dostępny
5$ Elżbieta I - Kobiety 2 oz Ag 999 2022 Niue
Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 50 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Diament
Nakład
500 szt.
Data emisji
2022-06
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Kobiety
Cena: 1 169,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Mennica Litewska stworzyła serię monet "Kobiety", aby uhonorować najwybitniejsze damy, które stały się inspiracją dla świata. Oto pierwsza moneta z tej serii - poświęcona jednej z najsłynniejszych angielskich monarchiń, Elżbiecie I. Ucieszy ona nie tylko kolekcjonerów, ale także tych, którzy lubią wysokiej jakości prezenty o ciekawej i zajmującej historii.

Królowa Anglii i Irlandii, zwana czasem Dziewicą Królową, panowała od 1558 r. do swojej śmierci w 1603 r. Choć otrzymała wiele propozycji małżeństwa, Elżbieta I pozostała niezamężna, stąd jej przydomek. Dużą rolę w otoczeniu królowej odgrywali jej doradcy - Elżbieta I chętnie ich słuchała, dyskutowała z nimi o różnych sprawach i wspólnie podejmowała najważniejsze decyzje dotyczące rządzenia krajem. Jednym z doradców był znany alchemik John Dee, uczony, o którym mówiono, że zna język aniołów. W pewnym momencie panowania Elżbiety był on nawet osobistym astrologiem królowej.

Na rewersie portret królowej jest ozdobiony naturalnym białym diamentem, który symbolizuje przejrzystość i czystość kobiecej natury, a także bystrość umysłu. Moneta została wykonana zgodnie z najnowocześniejszymi technologiami menniczymi, takimi jak wysoki relief i druk cyfrowy. To wyjątkowe dzieło może być doskonałym prezentem dla ukochanej kobiety, niosąc przesłanie, że kobiety są nie tylko matkami czy strażniczkami domowego ogniska, ale także odważnymi, wyjątkowymi i silnymi władczyniami. Na awersie monety znajduje się portret Jej Wysokości Królowej Elżbiety II.

W tej samej serii / kategorii