1$ Iron Maiden, Senjutsu

5 g Ag 999

Wkrótce
1$ Iron Maiden - Senjutsu 5 g Ag 999 2022 Wyspy Cooka
Nominał
1 $
Państwo
Wyspy Cooka
Metal
Ag 999
Waga
5 g
Rozmiar
150 x 70 mm
Stempel
Lustrzany
Nakład
5000 szt.
Data emisji
2022-05
2022-09-12
Przedsprzedaż
Cena: 219,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

CIT po raz kolejny wydał monety poświęcone znanemu zespołowi heavymetalowemu. Tym razem tematem monet jest najnowszy album zespołu, "Senjutsu". Nazwa albumu pochodzi z języka japońskiego i w luźnym tłumaczeniu oznacza "taktykę i strategię". 

Iron Maiden to angielski zespół heavymetalowy pochodzący z Leyton w Londynie, założony 25 grudnia 1975 roku przez basistę i głównego kompozytora Steve’a Harrisa. Twórczość grupy stanowiła wzorzec dalszej ewolucji współczesnego metalu i heavy rocka.

Na przestrzeni ponad 40 lat światowej kariery, muzycy formacji zostali laureatami setek nagród muzycznych, włączając w to m.in. Grammy Awards i jej ekwiwalenty przyznawane w wielu krajach, Brit Awards 2009, Silver Clef Award, Public Choice International, Classic Rock Roll of Honours Awards, Metal Hammer Golden Gods Awards, Nordoff Robbins Award oraz Ivor Novello Awards – za wybitne osiągnięcia na arenie międzynarodowej i wkład w rozwój muzyki brytyjskiej. Poszczególni muzycy grupy zostali uhonorowani nagrodami i wyróżnieniami państwowymi oraz okolicznościowymi. Zespół w toku kariery otrzymał ponad 600 złotych, platynowych i srebrnych płyt.

Grupa słynie także z archetypowej maskotki imieniem Eddie – przerażającego monstrum będącego protoplastą wielu mrocznych postaci pojawiających się po 1980 r. na okładkach płyt czy w ofercie gadżetów zespołów rockowych i metalowych oraz przenikając do świata popkultury. Eddie gościł na okładkach niemal wszystkich albumów i singli Iron Maiden, jest również nieodłącznym elementem scenografii koncertów. Maskotka grupy to najsłynniejsza w historii postać fantasy wykreowana przez zespół muzyczny.

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii