5$ Machu Picchu - Zaginione Miasta

2 oz Ag 999

Dostępny
5$ Machu Picchu - Zaginione Miasta 2 oz Ag 999 2022
Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 50 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Selektywne Złocenia
Nakład
500 szt.
Data emisji
2022-03
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Zaginione Miasta
Cena: 1 139,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Szacuje się, że na świecie jest ponad 2 miliony miast. Większość z nas nigdy nie myślała, o liczbie i różnorodności miast. Czy wiesz, które miasta, które istniały przed wiekami, były ważne, potężne i wspaniałe?
Niektóre z nich zniknęły w tajemniczy sposób, a pozostała tylko historia, legendy i wspaniała architektura.

Mennica Litewska prezentuje drugą monetę z serii ''Zaginione Miasta''. To moneta poświęcona miastu Machu Picchu. Imponujące i tajemnicze miasto Machu Picchu nazywane jest dumą Peru.
Uważane jest za XVI-wieczne miasto Inków, które do dziś stawia wiele pytań zarówno badaczom historii, jak i podróżnikom. Do tej pory jest to jedno z najbardziej tajemniczych i jednocześnie najbardziej chronionych miejsc na świecie. Na terytorium Machu Picchu obowiązuje zakaz lotów, a liczba biletów turystycznych jest ograniczona. Legenda mówi, że znajdujące się tam terytorium Inków zostało najechane przez hiszpańskich konkwistadorów w 1532 roku, ale nie udało im się podbić górskiego miasta Machu Picchu. Nie wiadomo zatem, co się wydarzyło i dokąd uciekli mieszkańcy miasta.

Do wyprodukowania monety wykorzystano najnowsze techniki bicia, druk UV oraz wysoki relief. Na rewersie monety przedstawiono tajemnicze i imponujące miasto. Awers zawiera portret Królowej Elżbiety II. 

W tej samej serii / kategorii