5$ Al Capone - Gangsterzy

2 oz Ag 999

Dostępny
5$ Al Capone Gangsterzy 2 oz Ag 999 2021 Niue
Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Selektywne Złocenia
Nakład
500 szt.
Data emisji
2022-01
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Gangsterzy
Cena: 3 900,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Maksymalnie możesz zamówić:1 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Pierwsza moneta z serii "Gangsterzy".

Ta srebrna moneta przedstawia Al Capone - jedną z najsłynniejszych postaci ze świata gangsterów. Monetę zdobi wysoki relief, a wizerunki naboi do rewolweru 9 mm zostały poddane złoceniu.

Al Capone (1899-1946) był najsłynniejszym amerykańskim gangsterem. Urodził się w Nowym Jorku w 1899 roku w rodzinie włoskich imigrantów z Neapolu. Skończył pięć klas, z szóstej został wyrzucony za przemoc względem nauczycielki. Oddał jej po tym, jak go spoliczkowała. Jako nastolatek zaczął zadawać się z nowojorskimi gangami, a w czasie jednej z bójek jego oponent pociął mu twarz w trzech miejscach. W związku ze swoją działalnością przestępczą musiał uciekać z Nowego Jorku. Przeniósł się do Chicago, gdzie kontynuował swoją karierę, pnąc się coraz bardziej w górę. W 1925 roku został jednym z najważniejszych gangsterów w mieście, stale rozwijając swoje interesy w czasie prohibicji.

Jednocześnie starał się uchodzić za jednego z przywódców lokalnej społeczności, w związku z czym angażował się w akcje dobroczynne, m.in. wspierając najuboższych w czasie wielkiego kryzysu. Władze postanowiły dopaść go za wszelką cenę. Trafił do słynnego Alcatraz, gdzie został całkowicie odcięty od świata zewnętrznego. W tym czasie jego przestępcze imperium zaczęło się rozpadać, głównie z powodu zniesienia prohibicji, a pozycja samego Capone w półświatku drastycznie spadła. W styczniu 1947 roku Al Capone najpierw dostał udaru, potem zapalenia płuc i w ciągu kilku dni zmarł.

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii