1$ Jajo Dwanaście Paneli - Faberge

16,81 g Ag 999

Na zamówienie
1$ Jajo Faberge Dwanaście Paneli 16,81 g Ag 999 2021 Niue
Nominał
1 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
16,81 g
Rozmiar
29,2 x 39 mm
Stempel
Lustrzany
Dodatki
Druk UV
Nakład
499 szt.
Data emisji
2021-10
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Faberge
Cena: 299,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.


 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Moneta ta dołącza do serii Faberge, której wcześniejsze emisje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów.

Jaja Carskie Fabergé są znane na całym świecie. To dzieła sztuki złotniczej z czasów Aleksandra III Romanowa i Mikołaja II. Były wykonywane w pracowni nadwornego jubilera na zamówienie cesarza jako prezent wielkanocny. Były wykonywane ze złota, srebra, kamieni szlachetnych, kości słoniowej, masy perłowej i zdobione emalią.

Pierwsze jajko wielkanocne w pracowni Fabergé powstało w 1884 na zlecenie Aleksandra III, jako prezent dla żony cesarza - Marii. Po śmierci Aleksandra III jego syn, Mikołaj II, kontynuował tradycję zamawiania jednego jajka na Wielkanoc. W środku jajka zazwyczaj kryła się niespodzianka, która aż do momentu otworzenia podarunku była objęta ścisłą tajemnicą.

W 1900 roku jajka Fabergé wystawiono na Wystawie Światowej w Paryżu. Jajka zostały nagrodzone złotymi medalami, a Fabergé otrzymał Legię Honorową i stał się sławny w całej Europie. Do wybuchu rewolucji powstały 54 jaja carskie. 

Dzieła te do dzisiaj inspirują wielu ludzi. Mennica Polska wydała trudno dostępną serię monet, z których każda zawiera wizerunek innego Jaja Fabergé. Piękne, lustrzane monety z kolorowym nadrukiem zachwycają każdego.

W tej wersji rewers monety zdobiony jest drukiem i matowieniem laserowym. Całość umieszczona jest w eleganckim, dedykowanym opakowaniu wraz z certyfikatem autentyczności

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii