5$ Mityczne Stworzenia

5 oz Ag 999

Na zamówienie
5$ Mityczne Stworzenia 5 oz Ag 999 2021 Tuvalu
Nominał
5 $
Państwo
Tuvalu
Metal
Ag 999
Waga
155,5 g
Rozmiar
50,9 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Druk UV
Nakład
488 szt.
Data emisji
2021-07
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Cena: 2 299,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.


 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Kolejna ciekawa moneta wybita z 5 uncji czystego srebra przez Perth Mint. Jest pewnego rodzaju hołdem dla popularnej chińskiej legendy, która opowiada o niebiańskich strażnikach. 

Według starożytnej chińskiej mitologii, wszechświat był podzielony na cztery kwadranty wyznaczające przesilenie zimowe i letnie, a także równonoc jesienną i wiosenną. Te niebiańskie kwadranty znane były jako "Cztery Niebiańskie Pałace", a każdy pałac reprezentowany był przez zwierzę opiekuńcze o odpowiednim kolorze i żywiole.

Rewers monety przedstawia strażników Czterech Niebiańskich Pałaców, w kolorowym wykończeniu

- Czarny żółw symbolizuje zimę oraz wodę. To symbol długowieczność, mądrość, wiedzę i reprodukcję.
- Niebieski Smok symbolizuje wiosnę oraz drewno. To symbol najwyższej władzy; dobrotliwy, sprawiedliwy, przynoszący bogactwo i szczęście.
- Czerwony Feniks symbolizuje lato oraz ogień. To symbol zmartwychwstania i nieśmiertelności; pojawiał się w czasach dobrej passy i wierzono, że przynosi szczęście ludziom.
- Biały Tygrys symbolizuje jesień i metal. To król wszystkich zwierząt i władca gór; zaciekły obrońca z mocą egzorcyzmowania złych duchów i zapewniania dobrych zbiorów.

W tej samej serii / kategorii