5$ Artur Pendragon - Camelot

2 oz Ag 999

Wkrótce
5$ Artur Pendragon - Camelot 2 oz Ag 999 2021 Niue
Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Selektywne Złocenia
Nakład
500 szt.
Data emisji
2021-07
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Camelot
2021-10-01
Przedsprzedaż
Cena: 1 329,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Pierwsza moneta z nowej serii "Camelot".

Została wybita z 2 uncji czystego srebra. Wybrane elementu awersu i rewersu zostały poddane złoceniu. Dostarczana jest w tematycznym pudełku, wraz z certyfikatem autentyczności.

Król Artur to legendarny celtycki władca Brytów z przełomu V i VI wieku. Bohater licznych legend, dzieł literackich i filmów. Historyczność samej postaci jak i szczegóły biografii są przedmiotem sporów historyków.

Według legend arturiańskich Artur to syn Igerny i jej drugiego męża Uthera Pendragona. Został królem po wyjęciu wbitego w kamień i kowadło Miecza z Kamienia. Podczas pewnej bitwy ów miecz uległ złamaniu, więc Artur otrzymał od Pani Jeziora Nimue miecz Caliburn (Excalibur).

Za radą czarownika Merlina Artur założył rycerskie Bractwo Okrągłego Stołu, mające walczyć ze złem, któremu przewodził Morgan Mmynvawr. Zbudował najpotężniejszy zamek Camelot.

Legenda o Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu jest jednym z najpowszechniejszych mitów kultury europejskiej. Król Artur miał być bardzo sprawiedliwym władcą, który wprowadził prawo w Brytanii. Jego rycerze mieli poszukiwać świętego Graala. Graal mógł zostać znaleziony tylko przez najbardziej prawego spośród ludzi. 

W tej samej serii / kategorii