2£ Płonący Robin Hood - Płonące Mity i Legendy

1 oz Ag 999 Ruten

Dostępny

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
2 £
Państwo
Wielka Brytania
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 38,61 mm
Stempel
BU
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Ruten
Dodatki
Selektywne złocenie
Nakład
200 szt.
Data emisji
2021-06
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Płonące Mity i Legendy
Dostępność
Dostępny
Cena: 599,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Pierwsza moneta z nowej serii "Płonące Mity i Legendy".

Została wybita z 1 uncji czystego srebra. To doskonała pozycja dla inwestorów i kolekcjonerów numizmatyki. Moneta ta jest odpowiednia dla osób, które chcą zabezpieczyć swój kapitał na przyszłość. 

Moneta została poddana platerowaniu, które jest jedną z najbardziej ekskluzywnych metod uszlachetniania monet. Awers i rewers przykrył czarny ruten, rzadki metal przejściowy, który stał się doskonałym tłem dla Robin Hooda. Sam Robin Hood został ozdobiony 24-karatowym złotem.

Dzięki połączeniu rutenu i złota moneta zyskuje na wartości i prezentuje się naprawdę unikatowo. Ciemny ruten wydobywa blask, a złoto eksponuje bogactwo zastosowanych technik. Uzyskano w ten sposób niepowtarzalny, kontrastujący efekt, który niezwykle harmonijnie ze sobą współgra, a kunsztowne wykonanie czyni monetę wyjątkowym arcydziełem sztuki menniczej.

Całość zamknięta jest w drewnianym pudełku wraz z certyfikatem autentyczności, co stanowi doskonały prezent oraz niewątpliwie interesujący obiekt dla każdego kolekcjonera i inwestora.

Nakład jest ograniczony jedynie do 200 sztuk.

Robi Hood był bohaterem średniowiecznych angielskich legend ludowych, którego faktyczne istnienie nie zostało potwierdzone przez źródła historyczne. Podania głoszą, że wraz z kompanami mieszkał w lesie Sherwood i walczył przeciw despotycznemu szeryfowi z Nottingham. Był znany z tego, że okradał bogatych i rozdawał kosztowności biednym. W większości legend o Robin Hoodzie jest on ułaskawiany przez powracającego do ojczyzny po długiej nieobecności króla Ryszarda Lwie Serce.

   

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii