2£ Robin Hood - Space Green

1 oz Ag 999

Na zamówienie
2£ Robin Hood - Space Green 1 oz Ag 999 2021 Wielka Brytania
Nominał
2 £
Państwo
Wielka Brytania
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 38,61 mm
Stempel
BU
Dodatki
Druk UV
Nakład
100 szt.
Data emisji
2021-05
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Space Green
Cena: 399,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.


 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Pierwsza moneta z nowej serii "Space Green". Przedstawia ona monety bulionowe, których rewersy i awersy został pokryte zielonym kolorem. 

Limitowany nakład - tylko 100 sztuk na cały świat!

Robin Hood był to bohater średniowiecznych angielskich legend ludowych, którego faktyczne istnienie nie zostało potwierdzone przez źródła historyczne. Podania głoszą, że wraz z kompanami mieszkał w lesie Sherwood i walczył przeciw despotycznemu szeryfowi z Nottingham. Był znany z tego, że okradał bogatych i rozdawał kosztowności biednym. W większości legend o Robin Hoodzie jest on ułaskawiany przez powracającego do ojczyzny po długiej nieobecności króla Ryszarda Lwie Serce.

Rewers monety przedstawia wizerunek Robin Hood'a strzelającego z łuku, który był jego nieodłącznym elementem stroju. Stoi wysoko na drzewie, gdyż według legend, mieszkał on w lesie. Na brzegach monety zamieszczono jej nazwę, wagę, rok emisji oraz próbę metalu. Z kolei na awersie widnieje wizerunek królowej Elżbiety II oraz wartość nominalna monety.

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii