2$ Księżniczka Leia - Gwiezdne Wojny, Chibi

1 oz Ag 999

Dostępny
2$ Księżniczka Leia - Gwiezdne Wojny, Chibi 1 oz Ag 999 2021 Niue Island
Nominał
2 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
31,5 x 36 mm
Stempel
Lustrzany
Dodatki
Druk UV
Nakład
2000 szt.
Data emisji
2021-05
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Gwiezdne Wojny
Seria
Chibi
599,00 zł 539,10 zł Zaoszczędź 10%
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Kolejna moneta dołącza do serii "Gwiezdne Wojny oraz do uroczej serii "Chibi". 

Leia Organa (urodzona jako Leia Amidala Skywalker) to córka Anakina Skywalkera i senator Padmé Amidali. Siostra bliźniaczka Luke'a Skywalkera i żona Hana Solo. Tuż po narodzinach została oddana ze względu na przedwczesną śmierć matki, i przejście na ciemną stronę jej ojca. Została wojowniczką opozycji, liderem wojennym i politykiem. Po pokonaniu Drugiej Gwiazdy Śmierci wyszła za mąż za Hana Solo. Po jakimś czasie zaszła z nim w ciążę i urodziła mu syna Bena. Jako, że chłopiec był wrażliwy na moc, postanowiła wysłać go na szkolenie do jej brata Luke'a, który wznowił Nowy Zakon Jedi. 

Moneta została wybita przez Mennicę Nowozelandzką z jednej uncji czystego srebra próby 999. Cechą szczególną tej monety jest jej unikalny kształt w stylu "Chibi Art". Figurki Chibi charakteryzują się nieproporcjonalnie dużą głową i stosunkowo małym korpusem.

Nakład jest ściśle ograniczony do 2000 sztuk na całym świecie. Moneta jest dostarczana w oryginalnym opakowaniu z Mennicy Nowozelandzkiej wraz z certyfikatem autentyczności.

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii