2$ Palmyra - Zaginione Miasta

2 oz Ag 999

Dostępny
2$ Palmyra - Zaginione Miasta 2 oz Ag 999 2021
Nominał
2 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 50 mm
Stempel
Oksydowany
Nakład
500 szt.
Data emisji
2021-04
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Zaginione Miasta
Cena: 929,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Pierwsza moneta z nowej serii "Zaginione Miasta".

Moneta została wybita z 2 uncji czystego srebra. Dostarczana jest w eleganckim, drewnianym pudełku wraz z certyfikatem autentyczności. 

Przedstawia ona Palmyrę, zwaną Perłą Pustyni. Miasto to jest położone na terenie obecnej Syrii, około 215 km na północny wschód od Damaszku.  Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą już z XIX wieku p.n.e.. W tym okresie zamieszkiwały ją plemiona semickie posługujące się językiem aramejskim, później pojawiły się koczownicze plemiona arabskie. Starożytne ruiny Palmyry, położone nieopodal współczesnego miasta, wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W maju 2015 r. Palmyra została zajęta przez terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego (ISIS), którzy rozpoczęli niszczenie stanowisk archeologicznych i starożytnych zabytków. 2 marca 2017 r. Syryjskie Siły Zbrojne odbiły tereny Palmyry z rąk dżihadystów z ISIS.

Rewers monety przedstawia ruiny Palmyry, nazwę monety oraz serii. Z kolei na awersie widnieje wizerunek królowej Elżbiety II, kraj i rok emisji, nominał oraz próba srebra.

 

W tej samej serii / kategorii