30100 Dram Katedra Matki Boskiej w świętym Eczmiadzynie

1 kg Ag 999

14 dni
30100 Dram Katedra Matki Boskiej w świętym Eczmiadzynie
Nominał
30100 Dram
Państwo
Armenia
Metal
Ag 999
Waga
1 kg
Rozmiar
Ø 100 mm
Stempel
Lustrzany
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Selektywne złocenie
Nakład
301 szt.
Data emisji
2021-05
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Dostępność
14 dni
Cena: 17 999,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Ta niezwykła moneta została wybita z 1 kilograma czystego srebra. Przedstawia ona Katedrę w Eczmiadzynie.

Monetę zdobią wyjątkowe szczegóły. Rewers ukazuje pozłacany ołtarz. Wizerunek Matki Boskiej i Jezusa został poddany kolorowaniu. Z kolei awers monety przedstawia wizerunek wnętrza katedry, rok budowy (301-303) oraz nazwę emitenta (Armenię) w języku angielskim i ormiańskim. Moneta dostarczana jest w eleganckim pudełku, wraz z certyfikatem autentyczności. Limitowany nakład - tylko 301 sztuk na całym świecie!

Katedra w Eczmiadzynie to najstarsza i najważniejsza świątynia ormiańska, a także najstarsza katedra na świecie. Eczmiadzyn to historyczna nazwa obecnego miasta Wagharszapat.

Katedra ta jest siedzibą najwyższego patriarchy Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. Wybudowaną ją na fundamentach pogańskiej bazyliki, w latach 301-303. W świątyni znajdują się liczne zabytkowe rękopisy, ikony, rzeźby, krucyfiksy. Najcenniejszym skarbem jest grot Włóczni Przeznaczenia, uważanej za relikwię Męki Pańskiej, przechowywany w złotym relikwiarzu w skarbcu katedralnym. W 2000, razem z kilkoma kościołami znajdującymi się w pobliżu, katedra w Eczmiadzynie została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W tej samej serii / kategorii