5$ Ares i Mars

2 oz Ag 999

Dostępny
Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Żywica
Nakład
500 szt.
Data emisji
2021-03
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Cena: 1 199,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Motywy mitologiczne cieszą się niesłabnącą popularnością. Nowa moneta Mennicy Polskiej doskonale wpisuje się w obecne trendy.

Wybita z 2 uncji czystego srebra, poświęcona jest mitologii starożytnej Grecji. Przedstawia bogów: Aresa i Marsa. Monetę zdobi prawdziwa żywica! Całość zapakowana jest w eleganckie pudełko, wraz z certyfikatem autentyczności. 

Ares to w mitologii greckiej bóg wojny, syn Zeusa i Hery. Jego odpowiednikiem w mitologii rzymskiej jest Mars. W astrologii identyfikowany z Baranem. Jeden z dwunastu bogów olimpijskich. Patronuje on nikczemnościom związanym z wojną: konfliktowi, zniszczeniu i okrucieństwu. Jest patronem m.in. szpiegów, katów i bezwzględnych dowódców. Pozytywnym jednak aspektem był fakt, że to Ares nauczył ludzkość bezinteresownego bohaterstwa i prawdziwej odwagi. Potrafił sprowadzić pokój, bronić ojczyzny, porządku społecznego. Jest to jednocześnie bóg odwagi, męstwa, dawca siły, wytrzymałości, ducha bojowego oraz kontroli gniewu, potrafiący zesłać lęk i tchórzostwo.

W tej samej serii / kategorii