2$ Luke Skywalker - Gwiezdne Wojny, Chibi

1 oz Ag 999

Dostępny
Nominał
2 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
31,5 x 36 mm
Stempel
Lustrzany
Dodatki
Druk UV
Nakład
2000 szt.
Data emisji
2021-02
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Gwiezdne Wojny
Seria
Chibi
Cena: 679,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Kolejna moneta dołącza do serii "Gwiezdne Wojny oraz do uroczej serii "Chibi". 

Luke Skywalker to syn Anakina Skywalkera i senator Padme Amidali. Miał także siostrę bliźniaczkę Leię. Wielki mistrz Jedi. Pierwsze dziewiętnaście lat spędził na Tatooine, wychowywany przez wujostwo. W roku 0 BBY jego wuj kupił dwa droidy - R2-D2 oraz C-3PO. To właśnie przez wiadomość robotów został pilotem Rebeli. Poznał Leie, Hana, i Obi-Wan Kenobiego który stał się jego pierwszym mentorem i nauczył go sztuk Jedi. W późniejszym czasie Luke pobierał nauki u mistrza Yody. Luke walczył przeciwko Imperium po jasnej stronie mocy. Razem z Eskadrą Czerwonych zniszczył pierwszą Gwiazdę Śmierci. Przyczynił się także do upadku Sithów i nawrócił swego ojca Anakina na jasną stronę mocy. 

Moneta została wybita przez Mennicę Nowozelandzką z jednej uncji czystego srebra próby 999. Cechą szczególną tej monety jest jej unikalny kształt w stylu "Chibi Art". Figurki Chibi charakteryzują się nieproporcjonalnie dużą głową i stosunkowo małym korpusem.

Nakład jest ściśle ograniczony do 2000 sztuk na całym świecie. Moneta jest dostarczana w oryginalnym opakowaniu z Mennicy Nowozelandzkiej wraz z certyfikatem autentyczności.

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii