2$ Albus Dumbledore - Harry Potter, Chibi

1 oz Ag 999

Dostępny
Nominał
2 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
31,5 x 36 mm
Stempel
Lustrzany
Dodatki
Tampondruk
Nakład
2000 szt.
Data emisji
2020-11
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Harry Potter
Seria
Chibi
499,00 zł 449,10 zł Zaoszczędź 10%
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Kolejna moneta z serii  "Harry Potter" oraz z uroczej serii "Chibi". 

Profesor Albus Dumbledore był wybitnym czarodziejem półkrwi, najpierw nauczycielem transmutacji, a później wieloletnim dyrektorem Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. W 1945 roku zasłynął z pokonania Gellerta Grindelwalda i osadzenia go w Nurmengardzie. Dumbledore założył Zakon Feniksa w czasie pierwszej wojny czarodziejów, który powstał do walki z Lordem Voldemortem. Po zniknięciu Czarnego Pana zakon został zawieszony, a reaktywowany po jego odrodzeniu się. Niszczył horkruksy Voldemorta, był jedynym czarodziejem, którego czarnoksiężnik się bał. Albus Dumbledore posiadał wszystkie Insygnia Śmierci, choć w różnym czasie. Został uwieczniony na kartach z Czekoladowych Żab. Albus jest zdecydowanie najpotężniejszym, jak i najmądrzejszym czarodziejem jakiego poznajemy w serii. 

Moneta zapakowana jest w tematyczne opakowanie z okienkiem, które pozwala na piękną prezentację monety. Dodatkowo, załączono do niej certyfikat autentyczności. To doskonały pomysł na prezent dla wszystkich Potterhedów! 

Awers monety prezentuje królową Elżbietę II i nominał, co potwierdza legalność monety do bycia prawnym środkiem płatniczym. 

W tej samej serii / kategorii